শেহতীয়া খবৰ
বৈঠালাংছৰ বিহিন্দ্ৰগাঁৱত বন্যহস্তীৰ মৃতদেহ উদ্ধাৰ  •  গুৱাহাটীৰ গড়চুক আৰক্ষীৰ জালত দুৰ্ধৰ্ষ গাড়ীচোৰ  •  প্ৰথম, দ্বিতীয় শ্ৰেণীৰ শিক্ষাৰ্থীৰ বেগৰ ওজন হ’ব লাগিব ১.৫ কেজি, দ্বিতীয় শ্ৰেণীলৈ দিব নোৱাৰিব হোমৱৰ্ক  •  মুম্বাইত উজ্বলিল অসম সন্তান ভাৰ্গৱ...  •  উলুবাৰীত দ্ৰুতবেগী ট্ৰাকে মহটিয়ালে আই আই টিৰ দুজন ছাত্ৰক  •  চামগুৰিত পিঞ্জৰাবদ্ধ প্ৰকাণ্ড নাহৰফুটুকী বাঘ  •  আজি উত্তৰ প্ৰদেশলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী  •  আজি ঘোষণা ছত্তীশগড়ৰ পৰৱৰ্তী মুখ্যমন্ত্ৰীৰ নাম  •  জৈৱিক পদ্ধতিৰে নাৰায়ণপুৰত কৃষি বিপ্লৱৰ সূচনা বে-চৰকাৰী সংস্থা সালোক্য সেৱা কাননৰ  •  জৈৱিক পদ্ধতিৰে নাৰায়ণপুৰত কৃষি বিপ্লৱৰ সূচনা বে-চৰকাৰী সংস্থা সালোক্য সেৱা কাননৰ

গাত গা লগা বাবেই লামডিঙত সুৰা ব্যৱসায়ী উমাই ৰেলৰ পৰা গতিয়ালে যুৱকক

618

ডিজিটেল সংবাদ, লামডিংঃ নামনিমুৱা মৰিয়নী স্পেচিয়েল ৰেলত আজি বৰলাংফাৰত সংঘটিত এক ঘটনাই তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়াৰ সৃষ্টি কৰিছে৷ নামনিমুৱা ৰেলেৰে আজি কাৰ্বি আংলং জিলাৰ ধনশিৰিৰ যুৱক শংকু ৰাইজঙে যাত্ৰা কৰিছিল লামডিঙলৈ৷

ৰেলখন লামডিং পাবলৈ মাজত আছিল মাত্ৰ এটা ষ্টেচন৷ যুৱকগৰাকীয়ে কল্পনাও কৰিব পৰা নাছিল যে সেই সময়ত কোনোবাই তেওঁক হত্যা কৰিব পাৰে৷ ৰেলখন লামডিঙৰ আগৰ ষ্টেচনত ৰৈছিল আৰু হুৰমূৰকৈ সোমাই আহিছিল এজাক মানুহ৷

এইসকলৰ লগতে আছিল বৰলাংফাৰৰ সুৰা ব্যৱসায়ী উমা পাছোৱান৷ বৰলাংফাৰ এলেকাত তেওঁ একপ্ৰকাৰ দাদা৷ তেওঁ ৰেলত উঠাৰ সময়ত এগৰাকী জ্যেষ্ঠ লোকক ঠেলি সোমাই আহিল৷

এই কথা লক্ষ্য কৰি শংকু ৰাইজুঙে কিয় তেওঁক ঠেলি ৰেলত সোমাইছে বুলি প্ৰশ্ন কৰি তেনে ব্যৱহাৰৰ প্ৰতিবাদ কৰে৷ এই কথাত ক্ষুণ্ণ হৈ পৰে উমা পাছোৱান আৰু তেওঁকে ৰেলৰ পৰা পেলাই দিম বুলি হুমকি দিয়ে৷

ৰেলখন চলাৰ ক্ষন্তেক পিছতে উমা পাছোৱানে দৰজাৰ ওচৰত থিয় হৈ থকা ধনশিৰিৰ শংকু ৰাইজুঙক সচাঁকৈ চলন্ত ৰেলৰ পৰা গতিয়াই পেলাই দিয়ে৷ বৰলাংফাৰ ৰেলৱে ব্ৰীজৰ ওপৰতে সংঘটিত হয় এই ঘটনা৷ লগে লগে চলন্ত ৰেলৰ চকাই কাটি দুছেও কৰে শংকু ৰাইজুঙক৷

এই ঘটনা প্ৰত্যক্ষ কৰি যাত্ৰী সকলে উমা পাছোৱানক মাৰধৰ কৰি লামডিং ৰেল আৰক্ষীক চমজাই দিয়ে৷ বিয়লি শংকু ৰাইজুঙৰ মৃতদেহ লামডিং ৰেল ষ্টেচনলৈ নিয়া হয়৷ চলন্ত ৰেলত সামান্য কথাতে সংঘটিত হোৱা এই হত্যাকাণ্ডই এতিয়া জোকাৰি গৈছে সকলোকে৷

সকলোৱে হত্যাকাৰী উমা পাছোৱানৰ কঠোৰ শাস্তি দাবী কৰিছে৷ সদৌ ডিমাছা ছাত্ৰ সন্থাৰ সাধাৰণ সম্পাদক পবিত্ৰ নুনিছাই ৰেল যাত্ৰীৰ সুৰক্ষা নিশ্চিতকৰণৰ ব্যৱস্থা কৰিবলৈ দাবী জনাইছে ৰেল কৰ্তৃপক্ষক।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি