শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

লামডিং ৰেল ষ্টেচনৰ সমীপত পুনৰ ৰেলৰ খুন্দাত বন্যহস্তীৰ মৃত্যু…

60

ডিজিটেল সংবাদ, লামডিংঃ ৰেলৰ খুন্দাত পুনৰ মৃত্যু বনৰীয়া হাতীৰ৷ লামডিং-পাথৰখোলা ৰেল ষ্টেচনৰ মাজত মাজ নিশা ১.১০ বজাত উজনিমুৱা গুৱাহাটী-লিডু ইন্টাৰচিটি এক্সপ্ৰেছে মহতিয়াই নিলে এটা বনৰীয়া হাতীক৷ উল্লেখ যে, বিগত বছৰতো লামডিং ডিভিছনৰ হাৱাইপুৰত চাৰিটা বনৰীয়া হাতীক ৰেলে মহটিয়াই নিয়াৰ ঘটনা সংঘটিত হোৱাৰ পিছতো ৰেল বিভাগৰ পৰা বিশেষ কোনো ব্যৱস্থা গ্ৰহণ নকৰাৰ ফলতেই পুনৰ এনে ঘটনা সংঘটিত হৈছে বুলি অভিযো স্থানীয় ৰাইজৰ৷

লামডিঙৰ পৰা পাথৰখোলালৈকে নিশা ৰেল বিভাগ আৰু বন বিভাগৰ ৪ জনীয়া এটি দলে অনৱৰত তহল দিয়াৰ পিছতো প্ৰাণ গ’ল এই বন্যহস্তীটোৰ৷ লামডিং সংৰক্ষিত বনাঞ্চলৰ পৰা প্ৰতি দিনেই জাকে জাকে বনৰীয়া হাতীয়ে ৰেলৱে ট্ৰেকৰ ওপৰেৰে আহা-যোৱা কৰে ৷ বিভিন্ন সময়ত তহলদাৰী দলে ৰেল বিভাগৰ দ্ৰুতগতিত অহা ৰেলৰ গতি কমাবলৈ আগজাননী দিয়াৰ পিছতো ৰেল বিভাগে বিশেষ গুৰুত্ব নোলোৱাৰ বাবে এনেধৰণৰ ঘটনাবোৰ সংঘটিত হৈ আহিছে৷ ইফালে, ঘটনাস্থলীত বন বিভাগৰ বিষয়া উপস্থিত হৈ মৃত হাতীটোৰ মৰনোত্ত পৰীক্ষা কৰে৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি