বৃহৎ উপাৰ্জনৰ পাছতো কৰ পৰিশোধ নকৰে এইসকল চেলিব্ৰেটীয়ে

বৃহৎ উপাৰ্জনৰ পাছতো কৰ পৰিশোধ নকৰে এইসকল চেলিব্ৰেটীয়ে

ডিজিটেল ডেস্ক: এতিয়া সামাজিক মাধ্যমৰ যুগ। দেশৰ বহুতো যুৱক-যুৱতীয়ে চাকৰি কৰাৰ পৰিৱৰ্তে এতিয়া সামাজিক মাধ্যমৰ পৰাই লাখ লাখ উপাৰ্জন কৰিবলৈ লৈছে।কিন্তু এই উপাৰ্জনৰে তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ পকেটহে গৰম কৰি আছে। এই উপাৰ্জনৰ কৰ পৰিশোধ নকৰে এইসকল ছ’চিয়েল মেডিয়াৰ চেলিব্ৰেটীয়ে।এতিয়া এইসকল চেলিব্ৰেটীৰ বিৰুদ্ধে কঠোৰ হৈছে আয়কৰ বিভাগ।দেশৰ ১৫ জন এনে প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিলৈ আয়কৰ বিভাগে ইতিমধ্যে জাননী প্ৰেৰণ কৰিছে।

আয়কৰ বিভাগৰ এই তালিকাখনত এজন উচ্চ-প্ৰফাইল ফেশ্বন প্ৰভাৱক, জীৱনশৈলী আৰু ফিটনেছ প্ৰশিক্ষক, ভ্ৰমণ প্ৰভাৱশালী আৰু এজন প্ৰখ্যাত প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিও অন্তৰ্ভুক্ত আছে যিয়ে ছ'চিয়েল মেডিয়াত বলীউডৰ বিষয়ে প’ষ্ট কৰে।এইসকলে ছ'চিয়েল মেডিয়াৰ যোগেদি মোটা অংকৰ ধন উপাৰ্জন কৰে যদিও তেওঁলোকৰ উপাৰ্জন অত্যন্ত কম বুলিহে ৰাজহুৱাকৈ ঘোঘণা কৰি থাকে।এই বিষয়বোৰো আয়কৰ বিভাগৰ নজৰ পৰিছে।

আয়কৰ বিভাগৰ সৈতে জড়িত এজন বিষয়াই কয় যে, ইউটিউব, ইনষ্টাগ্ৰাম, টুইটাৰ আৰু অন্যান্য সামাজিক ব্লগিং ছাইটত সমল প’ষ্ট কৰা ৩০ জন প্ৰভাৱশালী ব্যক্তি সম্প্ৰতি বিভাগটোৰ নিৰীক্ষণৰ অধীনত আছে। এটা উদাহৰণ দাঙি ধৰি বিষয়াজনে কয় যে, মুম্বাইস্থিত এজন ফেশ্বন প্ৰভাৱশালীয়ে বিলাসী মেকআপ ব্ৰেণ্ডৰ অনুমোদনৰ বাবে ইনষ্টাগ্ৰামত এটা পদৰ বাবে ৫০,০০০ ৰ পৰা ১ লাখ টকা লাভ কৰিছে। তেওঁ কয় যে একেটা কোম্পানীৰ পৰা ৩০ লাখ টকাতকৈ অধিক উপাৰ্জন কৰা স্বত্বেও এই প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিজনে বাৰ্ষিক উপাৰ্জন মাত্ৰ ৩.৫ লাখ টকা বুলি জনাইছিল।তেওঁ কোম্পানীৰ পৰা উপহাৰ হিচাপে বহু বিলাসী সামগ্ৰীও লাভ কৰিছিল। কেইদিনমান পূৰ্বে আয়কৰ বিষয়াসকলে কেৰালাৰ ১০ জন ইউটিউবাৰত তালাচী চলাইছিল, যাৰ ভিতৰত এজন স্থানীয় অভিনেতাও আছিল।

বৃহৎ উপাৰ্জনৰ পাছতো কৰ পৰিশোধ নকৰে এইসকল চেলিব্ৰেটীয়ে
সিদ্ধাৰ্থৰ দৰে জীৱন সংগী লাভ কৰাটো মোৰ বাবে সৌভাগ্য : কিয়াৰা

Related Stories

No stories found.
X
Code:
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in