শেহতীয়া খবৰ
এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান  •  ভৰলুত ছুইফট ডিজায়াৰে মহতিয়ালে শিশুসহ ৮জনক

অন্তিম টেষ্টতো শক্তিশালী স্থিতিত ইংৰাজ বাহিনী

213

ডিজিটেল ডেস্কঃ ভাৰত আৰু ইংলেণ্ডৰ মাজত চলি থকা টেষ্ট শৃংখলা নিজৰ হাতত ৰাখিবলৈ সক্ষম হোৱা ইংলেণ্ডে পঞ্চম তথা অন্তিমখন মেচতো অগ্ৰগতি লাভ কৰিছে।

টছত জয়ী হৈ প্ৰথমে বেটিঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱা ইংলেণ্ডে আটাইকেইটা উইকেট হেৰুৱাই ১২২ অভাৰত ৩৩২ ৰান সংগ্ৰহ কৰে। দলটোলৈ এ কৰ্কে ৭১ আৰু জে বুল্টাৰে ৮৯ ৰানৰ ৰৰঙণি যোগায়।

প্ৰথম ইংনিছত ৰবীন্দ্ৰ জদেজাই ৪ টা, বুমৰাহে ৩ টা আৰু ঈশান্ত শৰ্মাই ৩ টাকৈ উইকেট লাভ কৰে। ইংলেণ্ডৰ ৩৩২ ৰাণৰ অনুসৰণ কৰি ঘৰুৱা দলটোৱে ৯৫ অভাৰত ২৯২ ৰানতে প্ৰথম ইংনিছ সামৰিবলগীয়া হয়।

দলৰ হৈ ৰবীন্দ্ৰ জাডেজাই অপৰাজিত ৮৯ ৰান, হনুমা বিহাৰীয়ে ৫৬ ৰাণ আৰু অধিনায়ক বিৰাট কোহলিয়ে ৪৯ ৰান সংগ্ৰহ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। ইতিমধ্যে দ্বিতীয় ইংনিছৰ খেলত ইংলেণ্ডে ৪৩ অভাৰত ২ টা উইকেটৰ বিনিময়ত ১১৪ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি