শেহতীয়া খবৰ
জাগুনৰ অপহৰণ কাণ্ডৰ দায়িত্ব স্বীকাৰ আলফা স্বাধীনৰ  •  মধ্যপ্ৰদেশত ভয়াৱহ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত শিশুসহ ৯জন  •  শ্ৰীশ্ৰী বদলা পদ্মআতা সত্ৰত ৰাসোৎসৱৰ হীৰক জয়ন্তী বৰ্ষ, খোল-তালৰ ধ্বনিত মুখৰিত চৌদিশ  •  মহানগৰীত ৰড চুৰি কৰিবলৈ আহি আৰক্ষীৰ জালত ৪ চোৰ  •  আক্ৰাছুৰ অসম বন্ধক লৈ বাক্সাৰ গুৱাবাৰীত উত্তেজনা  •  এন ই কে এছ চিৰ কোম্পানীৰ নামত ভুৱা ব্যৱসায় কৰি আৰক্ষীৰ জালত চৌকত আলী  •  মানকাচৰত নিৰ্বাচনী বতাহ, দলীয় বিসম্বাদ আৰু দল বাগৰা ৰাজনীতিৰ মাজতে শক্তিশালী নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থী  •  নগাঁৱত হঠাৎ পোষ্টাৰৰ পৰা হেৰাইছে ৰাজেন গোঁহাইৰ ফটো!  •  ৰাজকুমাৰ আৰু যতীন য’ত, ১০ টকাতেই বিধে বিধে টেঙাৰ জুতি ত’ত...  •  ছিডনীত ভাৰতনাট্যম উপভোগ কৰিলে ৰাষ্ট্ৰপতি কোবিন্দে, চাওঁক VIDEO

অন্তিম টেষ্টতো শক্তিশালী স্থিতিত ইংৰাজ বাহিনী

220

ডিজিটেল ডেস্কঃ ভাৰত আৰু ইংলেণ্ডৰ মাজত চলি থকা টেষ্ট শৃংখলা নিজৰ হাতত ৰাখিবলৈ সক্ষম হোৱা ইংলেণ্ডে পঞ্চম তথা অন্তিমখন মেচতো অগ্ৰগতি লাভ কৰিছে।

টছত জয়ী হৈ প্ৰথমে বেটিঙৰ সিদ্ধান্ত লোৱা ইংলেণ্ডে আটাইকেইটা উইকেট হেৰুৱাই ১২২ অভাৰত ৩৩২ ৰান সংগ্ৰহ কৰে। দলটোলৈ এ কৰ্কে ৭১ আৰু জে বুল্টাৰে ৮৯ ৰানৰ ৰৰঙণি যোগায়।

প্ৰথম ইংনিছত ৰবীন্দ্ৰ জদেজাই ৪ টা, বুমৰাহে ৩ টা আৰু ঈশান্ত শৰ্মাই ৩ টাকৈ উইকেট লাভ কৰে। ইংলেণ্ডৰ ৩৩২ ৰাণৰ অনুসৰণ কৰি ঘৰুৱা দলটোৱে ৯৫ অভাৰত ২৯২ ৰানতে প্ৰথম ইংনিছ সামৰিবলগীয়া হয়।

দলৰ হৈ ৰবীন্দ্ৰ জাডেজাই অপৰাজিত ৮৯ ৰান, হনুমা বিহাৰীয়ে ৫৬ ৰাণ আৰু অধিনায়ক বিৰাট কোহলিয়ে ৪৯ ৰান সংগ্ৰহ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। ইতিমধ্যে দ্বিতীয় ইংনিছৰ খেলত ইংলেণ্ডে ৪৩ অভাৰত ২ টা উইকেটৰ বিনিময়ত ১১৪ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি