শেহতীয়া খবৰ
পুৰণিগুদামত বিভিন্ন অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠানৰ শিল্পী দিৱস উদযাপন  •  চৰাইদেউত উদঙীয়া ম’হৰ আক্ৰমণত আহত এজন যুৱক  •  ঢকুৱাখনাৰ "শংকৰ মাধৱ ক্ষেত্ৰ"ৰ শিশু ভাওনা সমাৰোহত দৰ্শকৰ ব্যাপক সমাগম, দ্বিতীয় দিনা যোৰহাটৰ "সীতা হৰণ বালি বধ" ভাওনা প্ৰদৰ্শন  •  নিউ গোৱালপাৰাৰ শিল্পী দিৱসত কবি-সাহিত্যিক সমীন্দ্ৰ হুজুৰি, 'মানুহক এন্ধাৰৰ পৰা পোহৰলৈ অনাত যিয়ে শিল্পী মাধ্যমক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে সিয়েই জনতাৰ শিল্পী'  •  দ্বিতীয়খন এদিনীয়াত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ ৩৬ ৰানৰ ব্যৱধানত জয়...  •  ওদালগুৰিত নিশা ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত-আহত ১  •  পৰ্যটন মহোৎসৱৰ দ্বিতীয় দিনটোত লোকে-লোকাৰণ্য ভৈৰৱকুণ্ড, দেশী-বিদেশী পৰ্যটকে সোৱাদ ল'লে বিভিন্ন জনগোষ্ঠীয় থলুৱা খাদ্য  •  আমাক এটা ৰাজনৈতিক দল লাগে, কিন্তু...  •  শোণিতপুৰৰ বৰছলাত ব্যতিক্ৰমীৰূপত শিল্পী দিৱস উদযাপন  •  দক্ষিন শালমাৰাৰ ফেৰছাঁটাৰীত ভূমি কেন্দ্ৰিক সংঘাতঃ জ্বলাই দিলে ঘৰ, পাঁচ লক্ষাধিক টকাৰ ক্ষতি

কোকৰাঝাৰত গৌৰাং নদীত ডুবি ছাত্ৰৰ মৃত্যু, এছডিআৰএফে উদ্ধাৰ কৰিলে মৃতদেহ, বেবীলেণ্ড বিদ্যালয়ত শোকৰ ছাঁ, VIDEO

277

ডিজিটেল সংবাদ, কোকৰাঝাৰঃ বিদ্যালয়ত শিশু দিৱস উদযাপন কৰাৰ পিছত সমনীয়াৰ সৈতে গৌৰাং নদীত গা ধুবলৈ গৈ সন্ধানহীন হোৱা কোকৰাঝাৰ বেবীলেণ্ড হাইস্কুলৰ ষষ্ঠ শ্ৰেণীৰ ছাত্ৰ শান্তনু ৰাভা(১২)ৰ নিথৰ দেহ শুকুৰবাৰে এছডিআৰএফে অভিযান চলাই গৌৰাং নদীৰ পানী যুৱলীৰ পৰা উদ্ধাৰ কৰে।

উল্লেখ্য যে, গোৱালপাৰা জিলা নিৱাসী চাৰুমোহন ৰাভা আৰু কোকিলা ৰাভাৰ সন্তান শান্তনু ৰাভাই কোকৰাঝাৰস্থিত ককায়েকৰ ঘৰত থাকি বেবীলেণ্ড হাইস্কুলত অধ্যায়ন কৰি আছিল। বৃহস্পতিবাৰৰ দিনা শিশু দিৱস উপলক্ষে শান্তনু ৰাভাই বিদ্যালয়ত আন সমনীয়াৰ সৈতে শিশু দিৱস উদযাপন কৰি সমনীয়াৰ সতে গা ধুবলৈ গৌৰাং নদীলৈ যায়।

সমনীয়াৰ সৈতে গা ধুই থাকোতেই শান্তনু ৰাভা পানীত ডুব যায় আৰু সন্ধানহীন হৈ পৰে। পিছত সমনীয়াসকলে ঘূৰি আহি অভিভাৱকক জনোৱাত অভিভাৱকসকলে বিদ্যালয় কৰ্তৃপক্ষক অৱগত কৰে আৰু বিদ্যালয় কৰ্তৃপক্ষই ঘটনা সন্দৰ্ভত জিলা প্ৰশাসনক অৱগত কৰে।

বৃহস্পতিবাৰৰে পৰা এছডিআৰএফ বাহিনীয়ে নিৰবচ্ছিন্ন অভিযান চলাই শুকুৰবাৰে পুৱা ১০:১০ বজাত শান্তনু ৰাভাৰ নিথৰ দেহ গৌৰাং নদীৰ পানী যুৱলীৰ পৰা উদ্ধাৰ কৰে। মেধাৱী ছাত্ৰ শান্তনু ৰাভাৰ অকাল মৃত্যুত বেবীলেণ্ড হাইস্কুলত শোকৰ ছাঁ পৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি