শেহতীয়া খবৰ
মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান  •  মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল মাৰ্ঘেৰিটা কয়লা চিণ্ডিকেটত জড়িত বুলি কৰা সাংসদ প্ৰদ্যুৎ বৰদলৈৰ মন্তব্যৰ বিৰুদ্ধে পুত্তলিকা দাহেৰে বিজেপিৰ উত্তাল প্ৰতিবাদ  •  টীয়ক বৈদ্যুতিক উপ সংমণ্ডলত আছুৱে ওলমালে তলা, বিদ্যুৎ নিয়মীয়াকৰণৰ দাবী  •  বিতৰ্কৰ অন্ত পেলাই ৰাজমুকুট থিয়েটাৰত চুক্তিবদ্ধ হ'ল অভিনেত্ৰী প্ৰাঞ্জনা দত্ত  •  ওড়িশ্যাত যাত্ৰীবাহী ৰে’ল লাইনচ্যুত হৈ ৩ ৰে'লকৰ্মী নিহত, আহত কেইবাজনো যাত্ৰী  •  পুৰণিগুদামত বিদ্যুতৰ তাঁৰ ছিঙি আহত এজন...

এ টি এম কাৰ্ড ব্লক হ’লে সহজতে কেনেকৈ খুলিব, জানিবলৈ পঢ়ক…

1,193

ডিজিটেল ডেস্কঃকেতিয়াবা এ টি এম কাৰ্ডৰ পাছৱৰ্ড পাহৰি গ্ৰাহকে যদি বাৰে বাৰে ভুল পাছৱৰ্ড টাইপ কৰে তেতিয়া বেংকে সেইটো কাৰ্ডতো ব্লক কৰি দিয়ে। কিয়নো বেংকে নিশ্চিত হয় যে, এ টি এম কাৰ্ডতো গৰাকীৰ বাহিৰে অন্যলোক ব্যৱহাৰ কৰি আছে। আৰু এ টি এম কাৰ্ডটো ব্লক কৰাৰ পাছত শুদ্ধ পাছৱৰ্ড টাইপ কৰিলেও গ্ৰাহকে ধন উলিয়াব নোৱাৰে।

কিন্তু ভুলবশত এ টি এমৰ গৰাকীয়ে যদি পাছৱৰ্ড পাহৰি বাৰে বাৰে ভুল পাছৱৰ্ড টাইপ কৰাৰ ফলত কাৰ্ড ব্লক হৈছে তেন্তে বিশেষ চিন্তাৰ কাৰণ নাই। অতি সহজ প্ৰক্ৰিয়াৰে এ টি এমৰ ব্লক খুলিব পাৰি। ইয়াৰ বাবে গ্ৰাহকে প্ৰথমে কাষ্টমাৰ কেয়াৰলৈ ফোন কৰিব লাগিব। ইয়াৰ পাছতে কিছু প্ৰক্ৰিয়াৰ মাজেদি গৈ বেংকে এটিএমটো পুনৰ আনব্লক কৰিব। কিছুমান বেংকে ২৪ ঘণ্টাৰ বাবে ব্লক কৰাৰ বিপৰীতে কিছু বেংকে দীৰ্ঘ সময়লৈ এ টি এম ব্লক কৰি ৰাখে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি