শেহতীয়া খবৰ
অৱশেষত আত্মসমৰ্পণ কৰিলে দীৰ্ঘদিনে পলাই ফুৰা এচিএছ বিষয়া নবাৰুন ভট্টাচাৰ্যই  •  বঙাইগাঁৱত খেদি খেদি দাৰে কাটি হত্যা এজনক  •  তৃতীয়খন টেষ্ট মেচত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ইংলেণ্ডৰ জয়  •  নলবাৰীত ৰমেশ চন্দ্ৰ শৰ্মাৰ স্মৃতিচাৰণ-গ্ৰন্থ উন্মোচনী সভা  •  অন্যায়ৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰি নহয়! ধনদাবী কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল জাতীয় সংগঠনৰ নেতা  •  সৰুপথাৰত প্ৰাণতোষ দাস সোঁৱৰণী বক্তৃতা প্ৰতিযোগিতা সম্পন্ন  •  মা, এয়া তোমাৰ জন্মদিনৰ উপহাৰ...  •  অভয়াপুৰীৰ কাকৈজানাত পথ দুৰ্ঘটনাত নিহত শিক্ষক  •  আগন্তুক বিটিএডি নিৰ্বাচনত শক্তিশালীভাৱে অৱতীৰ্ণ হ'ব বিজেপিঃ ওদালগুৰিত বিজেপিৰ ৰাজ্যিক সম্পাদক কিশোৰ উপাধ্যায়  •  বান্দৰদেৱাত ভাড়াঘৰত উদ্ধাৰ হেৰ’ইন, পলাতক মুল অভিযুক্ত...

কামপুৰত এন আৰ চি কেন্দ্ৰত চুৰি কৰা ৪ টা চোৰৰ লগতে এগৰাকী মহিলা চোৰক আটক আৰক্ষীৰ..

94


ডিজিটেল সংবাদ, কামপুৰঃ কামপুৰ দেৱনাৰিকলি এন আৰ চি কেন্দ্ৰত চুৰি কৰা ৪ টা চোৰৰ লগতে এগৰাকী মহিলা চোৰক আটক কৰিবলৈ সক্ষম হয় আৰক্ষী । ৮ আগষ্ট নিশা কামপুৰ দেৱনাৰিকলি গাওঁ পঞ্চায়তৰ এন আৰ চিৰ সেৱা কেন্দ্ৰত সংঘটিত হৈছিল চুৰি কাণ্ডৰ ঘটনা । দুৱাৰ ভাঙি কেন্দ্ৰটোত প্ৰৱেশ কৰি এটা জেনেৰেটৰ ,দুখন ফেন,এটা কম্পিউটাৰ মনিটৰ চুৰিকৰি নিছিল চোৰৰ দলটোৱে ।

ইয়াৰোপৰি দুটাকৈ আলমিৰা ভাঙি লণ্ড ভণ্ড কৰে এন আৰ চিৰ বহু গুৰুত্বপূৰ্ণ নথি পত্ৰ । তাৰ পাছতে এন আৰ চি কতৃপক্ষই কামপুৰ আৰক্ষী থানাত এজাহাৰ দাখিল কৰে । এন আৰ চি কতৃপক্ষৰ এজাহাৰৰ ভিত্তিত কামপুৰ আৰক্ষীয়ে তদন্ত অব্যাহত ৰাখিছিল ।

১৫ আগষ্ট নিশা বিশেষ সুত্ৰ পম খেদি কামপুৰ আৰক্ষীয়ে ৪ টা চোৰৰ লগতে এগৰাকী মহিলা চোৰক আটক কৰিবলৈ সক্ষম হয় । ধৃত চোৰ কেইটা ক্ৰমে মহম্মদ আলী, ইনামুল হক , ৰিয়াজুল হক , ৰফিকুল ইছলাম আৰু জুছনাৰা বেগম । দীৰ্ঘদিন ধৰি এই চোৰৰ দলটোৱে কামপুৰৰ অঞ্চলত নানা ধৰণৰ চুৰি কাৰ্য সংঘটিত কৰি আহিছিল ।

উল্লেখ্য যে চুৰি কৰা জেনেৰটৰটো ধৃত মহম্মদ আলীৰ কামপুৰ ঘিলানীৰ বাসগৃহ পৰা উদ্ধাৰ কৰা লগতে দুখন ফেন আৰু কম্পিউটাৰ মনিটৰটো ধৃত চাৰি চোৰৰ ঘৰৰ পৰা উদ্ধাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয় ।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি