শেহতীয়া খবৰ
শাস্তিযোগ্য অপৰাধ হোৱাৰ দিশে তিনি তালাক, অধ্যেদেশত অনুমোদন কেবিনেটৰ  •  এন আৰ চিক লৈ উচ্চতম ন্যায়ালয়ত আজি গুৰুত্বপূৰ্ণ শুনানি  •  বিহালীত বিদ্যুৎস্পৃষ্ট হৈ যুৱকৰ মৃত্যু  •  নগাঁৱত অবৈধ মাৰণাস্ত্ৰৰ উজান! ধিঙত সুৰাৰ আড্ডাত গুলীচালনাত এজন আহত  •  বাক্সাৰ বগামাটিত বন্যহস্তীৰ আক্ৰমণত ২জন আহত  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  'এমাজন'ত অক্টোবৰৰ পৰা পাব আৰ এছ এছৰ গোমূত্ৰ-গোবৰৰ চাবোন, টুথপেষ্ট  •  ঘৰলৈ ওভতাৰ পথত অন্ধ্ৰপ্ৰদেশৰ ৰেল ষ্টেশ্যনত অসমৰ যুৱকক হত্যা  •  গুৰুজনাৰ ৫৭০ সংখ্যাক আৱিৰ্ভাৱ তিথিত পুৱাৰে পৰা হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰাজ্যৰ চৌদিশ  •  দুৰ্বল হংকঙৰ বিৰুদ্ধে ২৬ ৰানত ভাৰতৰ কষ্টকৰ জয়, আজি সমুখত পাকিস্তান

জম্মু-কাশ্মীৰত সেনাৰ গুলীত নিহত ৩ সন্ত্ৰাসবাদী

226

ডিজিটেল ডেস্কঃ জম্মু-কাশ্মীৰত সেনা-সন্ত্ৰাসবাদীৰ সংঘৰ্ষত নিহত হৈছে তিনিজন সন্ত্ৰাসবাদী। LOCৰ সমীপৱৰ্তী কপৱাৰা জিলাৰ ঠাংধৰ ছেক্টৰত শনিবাৰৰ নিশা এই সংঘৰ্ষ হয়। এটা সন্ত্ৰাসবাদীৰ দলে অনুপ্ৰৱেশ কৰিবই চেষ্টা কৰোতেই ভাৰতীয় সেনাই সন্ত্ৰাসবাদীৰ দলটোক লক্ষ্য কৰি গুলীবৰ্ষণ কৰে।

উল্লেখযোগ্য যে, যোৱা কিছুদিন ধৰি সন্ত্ৰাসবাদী  দলে ভাৰতত প্ৰৱেশৰ চেষ্টা চলাই আহিছে। তাৰ সমান্তৰালকৈ শনিবাৰে উৰি ছেক্টৰত পাক সেনাই যুদ্ধবিৰতি উলংঘন কৰি ভাৰতীয় সেনালৈ লক্ষ্য কৰি লঘু অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰৰে গুলীবৰ্ষণ কৰে। এই ঘটনাত অৱশ্যে কোনো হানি-বিঘিনী হোৱা নাই ভাৰতৰ।

ইয়াৰ পূৰ্বে ১৭ আগষ্টত পুলবামা জিলাত সন্ত্ৰাসবাদীৰ আক্ৰমণৰ ঘটনাত এজন লোক নিহত হোৱাৰ লগতে আন তিনিজন লোক আহত হৈছিল। সীমান্তৰ লগতে সমগ্ৰ ৰাজ্যখনতে এতিয়া সেনা আৰু আৰক্ষীয়ে অধিক কটকটীয়া নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা গঢ়ি তুলিছে।

 

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি