মহিলাসকলে সংগীৰ বাবে এইসমূহ কেতিয়াও ত্যাগ নকৰিব

মহিলাসকলে সংগীৰ বাবে এইসমূহ কেতিয়াও ত্যাগ নকৰিব

ডিজিটেল ডেস্ক: বিবাহ হৈছে এনে এক সম্পৰ্ক, যি অতি শক্তিশালী যদিও অতি দুৰ্বল। এটা সৰু ভুলৰ ফলত সংগীৰ সৈতে এই সম্পৰ্ক সম্পূৰ্ণৰূপে নষ্ট হৈ যাব পাৰে। ই এনে এক সম্পৰ্ক যি শুদ্ধ আৰু ভুলৰ দ্বাৰা পৰিচালিত নহয়, দুয়োজনৰ সমন্বয়ৰ দ্বাৰাহে ই চালিত হয়।কিন্তু বহুলোকে বিবাহক এক আপোচ হিচাপে বিবেচনা কৰি সম্পৰ্কটো নষ্ট কৰে। বহুসময়ত মহিলাসকলে সম্পৰ্কটো বচাবলৈ বহুতো বস্তুৰ সৈতে আপোচ কৰে, যাৰ বাবে তেওঁলোকে নিজকে হেৰুৱাই পেলায়। বিশেষকৈ সংগীক সুখী ৰাখিবলৈ মহিলাসকলে তেওঁলোকৰ সকলো সুখ ত্যাগ কৰে।প্ৰকৃততে মহিলাসকলে সকলো পৰিস্থিতিত আপোচ কৰা উচিত নহয়।কিয় জানো আহক-

আপোনাৰ নিজা পৰিচয় সৃষ্টি কৰক

যেতিয়াই মহিলাসকল প্ৰেমত পৰে, তেওঁলোকে কেৱল এগৰাকী প্ৰেমিকা, পত্নীৰ হিচাপেই নিজকে পৰিচয় দিয়ে। কিন্তু এনে কৰাটো সম্পূৰ্ণ ভুল। যাৰ বাবে আপুনি আজি নিজকে পাহৰি গৈছে, সেই সংগীয়ে কাইলৈ আন কাৰোবাৰ বাবে আপোনাক পাহৰি যাব। গতিকে প্ৰতিটো পৰিস্থিতিৰ বাবে নিজকে সাজু ৰাখিব। ঘৰ, সম্পৰ্কৰ সৈতে থাকিও নিজৰ এক সুকীয়া পৰিচয় সৃষ্টি কৰক। 

স্বাস্থ্যক উপেক্ষা নকৰিব

আপুনি নিশ্চয় আপোনাৰ মাতৃক গোটেই দিনটো আপোনাৰ পিতৃৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ প্ৰতি মনোযোগ দিয়া দেখিছে।ভাৰতীয় মহিলাসকলে স্বামীক দেৱতা বুলি গণ্য কৰে। বিশেষকৈ যেতিয়ালৈকে এগৰাকী মহিলা অসুস্থ হৈ বিচনাত নপৰে, তেওঁ কেৱল তেওঁৰ স্বামীৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ প্ৰতিয়েই মনোযোগ দিয়ে, কিন্তু মনত ৰাখিব, আপোনাৰ স্বাস্থ্যও আপোনাৰ সংগীৰ সঙ্গীৰ দৰেই গুৰুত্বপূৰ্ণ। গতিকে নিজৰ স্বাস্থ্যৰো বিশেষ যত্ন লওঁক। 

আত্মসন্মানৰ সৈতে আপোচ নকৰিব

যিয়েই নহওঁক, আপোনাৰ আত্মসন্মানৰ সৈতে একেবাৰে আপোচ নকৰিব। বিশ্বাস কৰা হয় যে, আত্মসন্মান নথকা ব্যক্তি এজন মৃত ব্যক্তিৰ দৰে। বিশেষকৈ সংগীৰ বাবে যদি আপোনাৰ আত্মসন্মান হেৰুৱাব লগীয়া হয়, তেন্তে এই সম্পৰ্ক ভাঙি দিয়ক। কিয়নো যদি আপুনি সময়মতে এই পদক্ষেপ নলয়, তেন্তে এনে এটা সময় আহিব য'ত আপোনাৰ নিজৰ চকুত নিজৰে মূল্য শূন্য হৈ পৰিব। 

বন্ধুবৰ্গৰ পৰা দূৰত্ব নাৰাখিব

আপুনি আপোনাৰ সংগীক যিমানেই ভাল নাপাওঁক, তেওঁৰ নিৰ্দেশত আপোনাৰ পৰিয়াল আৰু বন্ধুবৰ্গৰ সৈতে কোনো দূৰত্ব নাৰাখিব। বিবাহৰ পিছত সংগীৰ সৈতে সময় অতিবাহিত কৰোতে সাধাৰণতে পৰিয়াল আৰু বন্ধুবৰ্গৰ গুৰুত্ব হ্ৰাস হৈ পৰে।কিন্তু প্ৰকৃততে এনে কৰা সঠিক নহয়, সদায় বন্ধুৰ সৈতে সময় অতিবাহিত কৰি মনৰ কথা খুলি ক'ব।

Related Stories

No stories found.
logo
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in