শেহতীয়া খবৰ
ৰাজপথত কুকুৰৰ মুখত নৱজাতক, চি চি টিভিত বন্দী হৈছে VIDEO  •  ডিমা হাছাও স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ভোটগণনা, UPDATES  •  মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ভাষণত জাতি-মাটি-ভেটি শ্ল'গানৰ পৰা হেৰাল জাতি  •  শ্ৰীশ্ৰী শঙ্কৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰূপালী জয়ন্তী সমাৰোহ  •  কিমান সুৰক্ষিত ইভিএম? ছাইবাৰ বিশেষজ্ঞৰ দাবী- ২০১৪ত হেক হৈছিল ইভিএম  •  কংগ্ৰেছী বাহিনীৰ হাতত প্ৰহৃত প্ৰাক্তন সৈনিক, বিজেপিৰ প্ৰশ্ন- সাধাৰণ মানুহৰ সুৰক্ষা ক’ত  •  এইবাৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ বাবে মোডীৰ তীৰ্থ যাত্ৰা যোজনা  •  সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগত হিমন্তৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত পুৰণিগুদামত জোঁৰ সমদল  •  জম্মু-কাশ্মীৰত সেনা-আৰক্ষীৰে সংঘৰ্ষত নিহত অসমৰ যুৱক

হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত ৰহাৰ মঠৰবড়ী অঞ্চল

69

ডিজিটেল সংবাদ, ৰহাঃ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পৰা মৰিগাঁৱত অনুষ্ঠিত হ’ব শ্ৰীমন্ত শংকৰদেৱ সংঘৰ ৮৮সংখ্যক অধিবেশন। ইয়াৰ আগতে জিলাই জিলাই অনুষ্ঠিত হৈছে সংঘৰ জিলাসমূহৰ অধিবেশন।

সংঘৰ নগাঁও জিলাৰ অধিবেশনখনো অহা ২৫ জানুৱাৰীৰ পৰা তিনিদিনীয়াকৈ ৰহাৰ মঠৰবড়ীত অনুষ্ঠিত হ’ব। অধিবেশনৰ বাবে ইতিমধ্যে ব্যাপক প্ৰস্তুতি চলোৱা দেখিবলৈ পোৱা গৈছে। নিৰ্মাণ কৰা হৈছে প্ৰতিনিধি শিবিৰ, ভোজনালয় আদি।

হৰিনামৰ ধ্বনিৰে মুখৰিত হৈছে পৰিছে মঠৰবড়ী অঞ্চল। হৰিনামৰ ধ্বনিৰ মাজেৰে বৃহস্পতিবাৰে অধিবেশনৰ মুখ্য কাৰ্যালয় মুকলি কৰা হয়। অনুষ্ঠানত নাম প্ৰসংগ, শৰণ-ভজন আদিও অনুষ্ঠিত হয়।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি