শেহতীয়া খবৰ
অভয়াপুৰীৰ সু-চিকিৎসক ডাঃ উমেশ চন্দ্ৰ দাসৰ দেহাৱসান  •  পুলৱামা বিস্ফোৰণঃ এটা মেছেজৰ বাবেই ৰক্ষা পৰিল এগৰাকী জোৱানৰ প্ৰাণ...  •  ইম্ফলত আই ই ডি বিস্ফোৰণত জড়িত ৪ উগ্ৰপন্থীক গ্ৰেপ্তাৰ  •  পুলৱামাৰ শ্বহীদ জোৱানৰ পৰিয়াললৈ পশ্চিম বংগ চৰকাৰৰ ৫ লাখ টকাৰ সাহায্য  •  'বৰ্তমানৰ ভ্ৰাম্যমাণ থিয়েটাৰ জালমুৰি আৰু ফাষ্টফুডৰ নিচিনা'  •  পাক সেনাৰ যুদ্ধ বিৰতি উলংঘন, জম্মু-কাশ্মীৰৰ নৌচেৰা চেক্টৰত ধাৰাসাৰ গুলিবৰ্ষণ  •  হঠাৎ ওদালগুৰিত কিয় কোব্ৰা-সেনাক নিয়োগ কৰিব আৰক্ষীয়ে?  •  মুম্বাইৰ এন আই এ টীমৰ জালত ৱাণ্টেড কালিয়া...  •  পথ কেনি  •  বিশ্বকাপত পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে বেট-বলৰ যুঁজত নামিবনে ভাৰত?

ফেচবুক, হোৱাটছএপ, টুইটাৰত পৰিব চৰকাৰৰ ৰঙা চকু

461

ডিজিটেল ডেস্কঃ দেশৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সুৰক্ষাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি উৰা-বাতৰিক নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবৰ বাবে চৰকাৰে অচিৰেই বন্ধ কৰিব পাৰে ফেচবুক, হোৱাটছ এপ, ইষ্ট’গ্ৰাম আৰু টেলিগ্ৰামৰ দৰে চচিয়েল মিডিয়া।

এই সম্পৰ্কে চৰকাৰে টেলিকম কোম্পানী আৰু ইন্টাৰনেট সেৱা প্ৰদানকাৰী সংস্থাৰ পৰা পৰামৰ্শ বিচাৰিছে। প্ৰয়োজনত আই টি আইনৰ অধীনত ধাৰা নং ৬৯ৰ সহায়ত এই এপ’ছসমূহ সাময়িকভাৱে কেনেকৈ বন্ধ কৰিব পাৰি সেই সম্পৰ্কে কিছু নীতি-নিয়ম নিৰ্ধাৰণৰ কথা চিন্তা কৰিছে চৰকাৰে।

উল্লেখ্য যে বহু সময়ত, এই ছ’চিয়েল মাধ্যমবোৰৰ জৰিয়তে প্ৰচাৰিত খবৰে আইন-শৃংখলাজনিত গুৰুতৰ সমস্যাৰ সৃষ্টি কৰে। ইয়াৰ পিছতে এনে নতুন চিন্তা-চৰ্চা কৰিছে চৰকাৰে। এই সন্দৰ্ভত অৱশ্যে মুকলিকৈ কোনো কথা চৰকাৰী পক্ষৰ পৰা কোৱা হোৱা নাই।

লক্ষণীয় যে, এনে মাধ্যমসমূহক লেকাম লগালে দেশজুৰি তীব্ৰ প্ৰতিক্ৰিয়া সৃষ্টি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। সেয়েহে অতি কৌশলৰে চৰকাৰী পক্ষই  এয়াৰটেল, ভোডাফোন, ৰিলায়েন্স জি’অ, আইডিয়াৰ উপৰিও টেলিকম উদ্যোগৰ লগত জড়িত আন সংস্থাসমূহলৈ পত্ৰ প্ৰেৰণ কৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি