শেহতীয়া খবৰ
শ্ৰীশ্ৰী শঙ্কৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰূপালী জয়ন্তী সমাৰোহ  •  কংগ্ৰেছী বাহিনীৰ হাতত প্ৰহৃত প্ৰাক্তন সৈনিক, বিজেপিৰ প্ৰশ্ন- সাধাৰণ মানুহৰ সুৰক্ষা ক’ত  •  এইবাৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ বাবে মোডীৰ তীৰ্থ যাত্ৰা যোজনা  •  সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগত হিমন্তৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত পুৰণিগুদামত জোঁৰ সমদল  •  জম্মু-কাশ্মীৰত সেনা-আৰক্ষীৰে সংঘৰ্ষত নিহত অসমৰ যুৱক  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  ডিমা হাছাও স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ফলাফল… UPDATES  •  পদূলিত গামোচা আঁৰি নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ ১০ খন গাঁৱৰ

গৰৈমাৰীত শিল্পী দিৱসৰ আয়োজন

67

ডিজিটেল সংবাদ, গৰৈমাৰীঃ কামৰূপ জিলাৰ ছয়গাঁও বিধানসভা সমষ্টিৰ অন্তৰ্গত পূৱ ছমৰীয়া ও গৰৈমাৰী শাখা ছাত্ৰ সন্থাৰ উদ্যোগত গৰৈমাৰী আঞ্চলিক ছোৱালী হাইস্কুল প্ৰাংগণত অহা ১৭ জানুৱাৰীত দিনজোৰা কাৰ্যসূচীৰে শিল্পী দিৱসৰ আয়োজন কৰা হৈছে৷ কাৰ্যসূচী অনুসৰি উক্ত দিনটোত পুৱা ৯ বজাত সদৌ অসম ছাত্ৰ সন্থাৰ পতাকা উত্তোলন কৰা হ’ব৷

ইয়াৰ পিছত শ্বহীদ তৰ্পন, বৃক্ষৰোপন, ৰূপকোঁৱৰ জ্যোতিপ্ৰসাদ আগৰৱালাৰ প্ৰতিচ্ছবিত মাল্যাৰ্পন কৰা হ’ব৷ দিনৰ ১১ বজাৰ পৰা চিত্ৰাংকণ, জ্যোতি সংগীত, অসমীয়া গীতৰ আধাৰত নৃত্য প্ৰতিযোগিতা অনুষ্ঠিত হ’ব৷ দুপৰীয়া ২ বজাত বঁটা বিতৰণী আৰু শিল্পীক সম্বৰ্ধনা জনোৱা হ’ব৷

উল্লেখ্য যে কাৰ্যসূচী সূচাৰুৰূপে পৰিচালনাৰ বাবে শ্বহিদুল ইছলামক সভাপতি, আবু বাক্কাৰক উপ-সভাপতি, ৰফিকুল ইছলামক সাধাৰণ সম্পাদক আৰু মণিৰুল হক চৌধুৰীক সহকাৰী সম্পাদক হিচাপে লৈ এখনি অভ্যৰ্থনা সমিতি গঠন কৰা হৈছে৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি