শেহতীয়া খবৰ
দুখতো সুখ! 'কঙালী'ৰ বাবেইতো বিশেষতকৈয়ো বিশেষ অসমীয়া  •  কিয় বৰ্ণনাতীত সুস্বাদু হয় দুৰ্গোৎসৱৰ ভোগ, চাওঁক VIDEO  •  পানীৰ সন্ধান বিচাৰি বুধ গ্ৰহলৈ ব্ৰিটেইনৰ মহাকাশযান  •  ৰাম আমাৰ গৌৰৱ, নিৰ্মাণ হ’ব লাগিবই ৰাম মন্দিৰঃ মোহন ভাগৱত  •  বিমানৰ ভিতৰত বিমান সেৱিকাক অশ্লীল ইংগিত, আটক মদাহী যুৱক  •  বিধায়ক শিলাদিত্যৰ বিৰুদ্ধে আনন্দ বজাৰ আৰক্ষীত এজাহাৰ দাখিল পপুলাৰ ফ্ৰ’ণ্ট অৱ ইণ্ডিয়াৰ  •  উত্তৰ প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী এন ডি তিৱাৰী আৰু নাই  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  মৰিগাঁৱত পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত ২জন

জিঅ’ৰ গ্ৰাহকৰ বাবে সুখবৰ

স্বাধীনতা দিৱসৰ দিনাই গ্ৰাহকলৈ নতুন উপহাৰ

5,349

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰিলায়েন্স জিঅ’ গিগা ফাইবাৰ ব্ৰডবেণ্ডৰ পঞ্জীয়নৰ কাম আৰম্ভ হ’ব ১৫ আগষ্টৰ পৰা। ৰিলায়েন্স ইণ্ড্ৰাষ্টিছৰ অধ্যক্ষ মুকেশ আম্বানীয়ে এই কথা সদৰী কৰিছে।

কোম্পানীটোৰ ৪১ সংখ্যক বছৰেকীয়া সভাত অংশ গ্ৰহণ কৰি তেওঁ কয় যে, জিঅ’ৰ ফিক্স লাইন ব্ৰডবেণ্ড সেৱা জিঅ’ গিগাফাইবাৰৰ কাম প্ৰায় সম্পূৰ্ণ হৈছে।

উল্লেখযোগ্য যে, এই সেৱাৰ পূৰ্বৰ নাম আছিল ‘জিঅ’ ফাইবাৰ’। ভাৰতত মুঠ ১১০০খন চহৰত এই সেৱা উপলব্ধ হ’ব। এই সেৱাৰ সৈতে থাকিব গিগা টিভি, ছেট-টপ বক্স।

ইয়াৰ জৰিয়তে গ্ৰাহকে ভিডিঅ’ ক’ল আৰু মোবাইল সেৱাৰ লগতে গিগা টিভিৰ সেৱাও লাভ কৰিব। আম্বানীয়ে জানিবলৈ দিয়া মতে, এই সেৱাত আল্ট্ৰা হাই ডেফিনেশ্যন, এণ্টাৰটেইমেণ্ট টিভি, ভইচ এক্টিভেটেড এছিছটেন্স, ভাৰস্যুৱেল ৰিয়েলিটি গেম, ডিজিটেল শ্বপিঙৰ সুবিধা থাকিব।

১৫ আগষ্টৰ পৰা গ্ৰাহকে এই সেৱাৰ বাবে ‘মাই জিঅ এপ’ৰ জৰিয়তে নিজৰ নাম পঞ্জিয়ন কৰিব পাৰিব। লক্ষণীয় যে, পঞ্জীয়নৰ বাবে গ্ৰাহকে কোনো মাচুল দিব নালাগে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি