শেহতীয়া খবৰ
এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান  •  মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল মাৰ্ঘেৰিটা কয়লা চিণ্ডিকেটত জড়িত বুলি কৰা সাংসদ প্ৰদ্যুৎ বৰদলৈৰ মন্তব্যৰ বিৰুদ্ধে পুত্তলিকা দাহেৰে বিজেপিৰ উত্তাল প্ৰতিবাদ

ভুৱা একাউন্ট গোচৰত পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি জৰ্দাৰীক গ্ৰেপ্তাৰ

119

পাকিস্তানৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতি আছিফ আলী জৰ্দাৰীক ভুৱা বেংক একাউন্ট গোচৰত গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে। এই গোচৰৰ জামিন বিচাৰি দেশখনৰ প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতিগৰাকীয়ে আদালতৰ কাষ চাপিছিল যদিও আদালতে তেওঁৰ জামিন আবেদন মঞ্জুৰ নকৰাত প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতিগৰাকীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হয়।

মঙলবাৰে জৰ্দাৰীক আৰক্ষীয়ে আদালতত হাজিৰ কৰিব। এই ভুৱা বেংক একাউন্টৰ জৰিয়তে ৪ মিলিয়ন পাকিস্তানী টকা কেলেংকাৰী সংঘটিত হৈছিল। এই গোচৰত পূৰ্বতে ৰাষ্ট্ৰপতিগৰাকীক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ বিচাৰিছিল যদিও ইছলামাবাদ হাইকোৰ্টৰ অন্তবৰ্তীকালীন জামিন লাভ কৰিছিল প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰপতিগৰাকীয়ে।

সেই জামিনৰ সময় সীমা অন্ত পৰাৰ পাছত পুনৰ জামিনৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰপতিগৰাকীয়ে ন্যায়ালয়ৰ কাষ চাপিছিল যদিও দুজনীয়া বিচাৰকৰে গঠিত বিচাৰপীঠে তেওঁৰ জামিন আবেদনৰ সময়সীমা বৃদ্ধি কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰে। স্থাৱৰ-অস্থাৱৰ যথেষ্ট সম্পত্তিৰ গৰাকী জৰ্দাৰীৰ বিৰুদ্ধে কেইবাটাও গোচৰৰ তদন্ত চলি আছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি