শেহতীয়া খবৰ
বঙাইগাঁৱত সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ৰ শৰীৰচৰ্চা প্ৰতিযোগিতা  •  এজাক বৰষুণতে বুৰ গ'ল স্মাৰ্ট চিটি গুৱাহাটী  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  অসমৰ আন এটা সশস্ত্ৰ সংগঠনৰ যুদ্ধবিৰতি ঘোষণা, ওদালগুৰিত ইউজিপিঅ'ই জমা দিলে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ  •  চন্দ্ৰযান-২ সন্দৰ্ভত ইছৰ’ই কৰিলে টুইট...  •  কৃষি বিজ্ঞান কেন্দ্ৰ নগাঁৱৰ উদ্যোগত 'বৃহৎ পৰিসৰত গছ পুলি ৰোপণ' কাৰ্যসূচী  •  মডেল বিটিচিত জৰাজীৰ্ণ পথ, ক্ষুব্ধ এবিএমছুৰ কোকৰাঝাৰ-ফুটকিবাৰী পথ অৱৰোধ, ক্ষুৰধাৰ সমালোচনা হাগ্ৰামা-প্ৰমিলাক  •  বলিউডৰ আটাইতকৈ বিগ বাজেট ছবি, ‘ৰাৱণ’ৰ চৰিত্ৰত দেখা পাব পাৰে বাহুবলীক!  •  আমেথিবাসীলৈ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীৰ উপহাৰ...

২৩ এপ্ৰিলত ভোট দিবলৈ অসমলৈ আহিব প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ড° মনমোহন সিং

246

ডিজিটেল ডেস্কঃ ভোট দিবলৈ অসমলৈ আহিব দেশৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী ড° মনমোহন সিং। তৃতীয় পৰ্যায়ৰ ভোটগ্ৰহণত নিজৰ ভোটাধিকাৰ সাব্যস্ত কৰিবলৈ ২৩ এপ্ৰিলত সপত্মীৰ সৈতে গুৱাহাটীত উপস্থিত হ’ব দেশৰ প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰীগৰাকী। মহানগৰীৰ দিছপুৰ চৰকাৰী উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ত ভোটদান কৰিব মনমোহন সিঙে। প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী গৰাকীৰ আগমনক লৈ দিছপুৰ চৰকাৰী উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ক নতুন ৰূপ দিয়াৰ লগতে নিৰাপত্তাৰ দিশতো চকু ৰাখিছে প্ৰশাসনে।

ইফালে সিঙৰ আগমনক ব্যস্ততা বাঢ়িছে সৰুমটৰীয়াৰ উদং ভাড়াঘৰতো। ভাড়াঘৰলৈ যোৱা বাট-পথ মুকলি কৰাৰ লগতে ঘৰটোৰ চাৰিওকাষে কটকটীয়া নিৰাপত্তা বেষ্টনী গঢ়ি তোলা হৈছে। ভোটদান কৰি মনমোহন সিং সৰুমটৰীয়াস্থিত এই ভাড়াঘৰতোলৈ যোৱাৰো সম্ভাৱনা আছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি