শেহতীয়া খবৰ
পুৰণিগুদামত বিভিন্ন অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠানৰ শিল্পী দিৱস উদযাপন  •  চৰাইদেউত উদঙীয়া ম’হৰ আক্ৰমণত আহত এজন যুৱক  •  ঢকুৱাখনাৰ "শংকৰ মাধৱ ক্ষেত্ৰ"ৰ শিশু ভাওনা সমাৰোহত দৰ্শকৰ ব্যাপক সমাগম, দ্বিতীয় দিনা যোৰহাটৰ "সীতা হৰণ বালি বধ" ভাওনা প্ৰদৰ্শন  •  নিউ গোৱালপাৰাৰ শিল্পী দিৱসত কবি-সাহিত্যিক সমীন্দ্ৰ হুজুৰি, 'মানুহক এন্ধাৰৰ পৰা পোহৰলৈ অনাত যিয়ে শিল্পী মাধ্যমক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে সিয়েই জনতাৰ শিল্পী'  •  দ্বিতীয়খন এদিনীয়াত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ ৩৬ ৰানৰ ব্যৱধানত জয়...  •  ওদালগুৰিত নিশা ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত-আহত ১  •  পৰ্যটন মহোৎসৱৰ দ্বিতীয় দিনটোত লোকে-লোকাৰণ্য ভৈৰৱকুণ্ড, দেশী-বিদেশী পৰ্যটকে সোৱাদ ল'লে বিভিন্ন জনগোষ্ঠীয় থলুৱা খাদ্য  •  আমাক এটা ৰাজনৈতিক দল লাগে, কিন্তু...  •  শোণিতপুৰৰ বৰছলাত ব্যতিক্ৰমীৰূপত শিল্পী দিৱস উদযাপন  •  দক্ষিন শালমাৰাৰ ফেৰছাঁটাৰীত ভূমি কেন্দ্ৰিক সংঘাতঃ জ্বলাই দিলে ঘৰ, পাঁচ লক্ষাধিক টকাৰ ক্ষতি

কানাডাৰ ভাৰতীয় মূলৰ লোকক ফোন যোগে ভাবুকি দি ধন আদায়! দিল্লীৰ কল চেন্টাৰত আৰক্ষীৰ অভিযান, গ্ৰেপ্তাৰ ৩০ জন

241

ডিজিটেল ডেস্কঃ পশ্চিম দিল্লীৰ মোটী নগৰ আৰক্ষীয়ে দেওবাৰে এটা কল চেন্টাৰত অভিযান চলাই ৩০ জন লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। আৰক্ষীয়ে জানিবলৈ দিয়া মতে, ধৃত লোক কেইজনে কানাডাত থকা ভাৰতীয় মূলৰ লোকসকলক ভাবুকি প্ৰদান কৰি ধন সৰকাই আহিছিল। আৰক্ষীয়ে এই সন্দৰ্ভত এক অভিযোগ লাভ কৰাৰ পিছতে কল চেন্টাৰটোত কৰ্মৰত লোক কেইজনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰে।

জানিব পৰা মতে, দিল্লীৰ মোটী নগৰস্থিত এই কল চেন্টাৰটোৰ পৰা কানাডাত বাস কৰি থকা ভাৰতীয় মূলৰ লোকসকলক ফোন কৰি ভাবুকি প্ৰদান কৰি আহিছিল আৰু বিনিময়ত তেওঁলোকৰ পৰা বৃহৎ পৰিমাণৰ ধন আদায় লৈ আহিছিল। কল চেন্টাৰটোৱে কানাডা আৰক্ষী কিম্বা ভাৰতীয় সংস্থাৰ নাম লৈ এনেদৰে কল কৰি ভাবুকি প্ৰদান কৰি আহিছিল।

শেহতীয়াকৈ দিল্লী আৰক্ষীয়ে এই কল চেন্টাৰটোৰ বিৰুদ্ধে অভিযোগ লাভ কৰাৰ পিছতে দেওবাৰে পুৱা অভিযান চলায় আৰু কল চেন্টাৰটোত কৰ্মৰত ৩০ জন লোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰি তদন্ত আৰম্ভ কৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি