শেহতীয়া খবৰ
বঙাইগাঁৱত সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ৰ শৰীৰচৰ্চা প্ৰতিযোগিতা  •  এজাক বৰষুণতে বুৰ গ'ল স্মাৰ্ট চিটি গুৱাহাটী  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  অসমৰ আন এটা সশস্ত্ৰ সংগঠনৰ যুদ্ধবিৰতি ঘোষণা, ওদালগুৰিত ইউজিপিঅ'ই জমা দিলে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ  •  চন্দ্ৰযান-২ সন্দৰ্ভত ইছৰ’ই কৰিলে টুইট...  •  কৃষি বিজ্ঞান কেন্দ্ৰ নগাঁৱৰ উদ্যোগত 'বৃহৎ পৰিসৰত গছ পুলি ৰোপণ' কাৰ্যসূচী  •  মডেল বিটিচিত জৰাজীৰ্ণ পথ, ক্ষুব্ধ এবিএমছুৰ কোকৰাঝাৰ-ফুটকিবাৰী পথ অৱৰোধ, ক্ষুৰধাৰ সমালোচনা হাগ্ৰামা-প্ৰমিলাক  •  বলিউডৰ আটাইতকৈ বিগ বাজেট ছবি, ‘ৰাৱণ’ৰ চৰিত্ৰত দেখা পাব পাৰে বাহুবলীক!  •  আমেথিবাসীলৈ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীৰ উপহাৰ...

চামগুৰিত মৃত বন্যহস্তী উদ্ধাৰ, শালনাত প্ৰৱেশ অৰ্ধশতাধিক বন্যহস্তীৰ

50

ডিজিটেল সংবাদ, চামগুৰিঃ বন্যহস্তীৰ সন্ত্ৰাসেৰে জৰ্জৰিত এটা অঞ্চল হ’ল চামগুৰি। বিভিন্ন সময়ত হাতী-মানুহৰ সংঘাতে চূড়ান্ত ৰূপ লৈ আহিছে নগাঁৱৰ চামগুৰিত। ইয়াৰ সমান্তৰালভাৱে এইবৰ্ষতো দিজু সংৰক্ষিত বনাঞ্চলৰ পৰা চামগুৰিৰ শালনাত ইতিমধ্যে প্ৰৱেশ কৰিছে অৰ্ধশতাধিক বন্যহস্তীয়ে।

এই সময়তে নগাঁৱৰ চামগুৰিৰ উদমাৰীৰ ঢোলপাহাৰৰ নামনি অঞ্চলত উদ্ধাৰ হৈছে এটা মৃত মখনা বন্যহস্তী। চামগুৰিৰ উদমাৰীৰ ঢোলপাহাৰৰ নামনি অঞ্চলত বৃহস্পতিবাৰে পুৱাই মৃত বন্যহস্তীটো প্ৰত্যক্ষ কৰি স্থানীয় ৰাইজে বন বিভাগক খবৰ দিয়ে।

তাৰ পাছতেই ঘটনাস্থলীত বন বিভাগৰ লোক উপস্থিত হৈ মৃত বন্যহস্তীটো খাদ্যত বিষক্ৰিয়া হৈ মৃত্যু হোৱাৰ সন্দেহ প্ৰকাশ কৰিছে। আনহাতে মৃত হাতীটো মৰণোত্তৰ পৰীক্ষা সম্পন্ন কৰি পুতি ৰখাৰ ব্যৱস্থা কৰিছে বন বিভাগে। উল্লেখ্য যে, মৃত বন্যহস্তীটোৱে দীৰ্ঘদিন ধৰি চামগুৰিৰ বিভিন্ন অঞ্চলত সন্ত্ৰাসৰ সৃষ্টি কৰি আহিছিল বুলি স্থানীয় ৰাইজে সংবাদ মাধ্যমক জানিবলৈ দিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি