শেহতীয়া খবৰ
আৱাহন থিয়েটাৰৰ মঞ্চত ৰূপকোঁৱৰক স্মৰণ, গীতে-কবিতাৰে জীপাল হ'ল এটি সন্ধিয়া, VIDEO  •  শনিবাৰে পুনৰবাৰ ৰাজ্যিক বিজেপিৰ সভাপতিৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিব ৰঞ্জিত দাসে  •  সোণোৱাল মন্ত্ৰীসভাত ২ নতুন মুখ, পুৱাই কৰিলে শপত গ্ৰহণ  •  পুৰণিগুদামত বিভিন্ন অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠানৰ শিল্পী দিৱস উদযাপন  •  চৰাইদেউত উদঙীয়া ম’হৰ আক্ৰমণত আহত এজন যুৱক  •  ঢকুৱাখনাৰ "শংকৰ মাধৱ ক্ষেত্ৰ"ৰ শিশু ভাওনা সমাৰোহত দৰ্শকৰ ব্যাপক সমাগম, দ্বিতীয় দিনা যোৰহাটৰ "সীতা হৰণ বালি বধ" ভাওনা প্ৰদৰ্শন  •  নিউ গোৱালপাৰাৰ শিল্পী দিৱসত কবি-সাহিত্যিক সমীন্দ্ৰ হুজুৰি, 'মানুহক এন্ধাৰৰ পৰা পোহৰলৈ অনাত যিয়ে শিল্পী মাধ্যমক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে সিয়েই জনতাৰ শিল্পী'  •  দ্বিতীয়খন এদিনীয়াত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ ৩৬ ৰানৰ ব্যৱধানত জয়...  •  ওদালগুৰিত নিশা ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত-আহত ১  •  পৰ্যটন মহোৎসৱৰ দ্বিতীয় দিনটোত লোকে-লোকাৰণ্য ভৈৰৱকুণ্ড, দেশী-বিদেশী পৰ্যটকে সোৱাদ ল'লে বিভিন্ন জনগোষ্ঠীয় থলুৱা খাদ্য

বানত আৱদ্ধ দাবাবিলৰ বাসিন্দা, কটাইছে দুৰ্বিসহ জীৱন, VIDEO

61

ডিজিটেল সংবাদ, বঙাইগাঁওঃ চিৰাং জিলাৰ এখন গাঁও হ’ল দাবাবিল ৷ ইয়াত প্ৰায় ৮২ টা পৰিয়াল আছে ৷ মুঠ জনসংখ্যা প্ৰায় ৪০০ ৷ এই ৪০০ লোকে সম্প্ৰতি কটাইছে দুৰ্বিসহ জীৱন ৷ আই নদীৰ ভয়াৱহ বানে এওঁলোকৰ জীৱনলৈ নমাইছে দুৰ্যোগ ৷

ভূটানে এৰি দিয়া পানীয়ে ৰাতিটোৰ ভিতৰতে বানৰ সৃষ্টি কৰিছে এই দাবাবিল গাঁওত ৷ গাঁওখনৰ চাৰিওফালে আই নদীৰ পানী বঢ়াৰ বাবে সম্প্ৰতি একপ্ৰকাৰ পণবন্দীৰ জীৱন কটাইছে ইয়াৰ বাসিন্দাসকলে ৷

নিশাটোৰ ভিতৰতে খেলপথাৰ পৰিণত হৈছে নদীলৈ ৷ পশুধন তথা শিশুৰ বাবে নাই পৰ্যাপ্ত পৰিমাণৰ খাদ্য সামগ্ৰী ৷ নাই বিশুদ্ধ পানীৰ ব্যৱস্থা ৷

চিকিৎসাসেৱা অবিহনেই বেমাৰত পৰি থাকিব লগা হৈছে বৃদ্ধা ৷ চিৰাং জিলা প্ৰশাসনক অনতিপলমে সহায় তথা সাহাৰ্য্য দিবৰ বাবে আহ্বান জনাইছে বানাক্ৰান্তসকলে ৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি