শেহতীয়া খবৰ
পুলৱামা কাণ্ডক লৈ ছ’চিয়েল মিডিয়াত ৰাজ্যপালৰ বিতৰ্কিত মন্তব্য  •  সাংস্কৃতিক কৰ্মী ভাস্কৰ দত্তৰ মৃত্যুত শিৱসাগৰত গভীৰ শোক  •  ডাইনী সন্দেহত কোকৰাঝাৰত একে পৰিয়ালৰ ৩ সদস্যক আক্ৰমণ  •  কেবিনেটৰ অনুমোদন, অতীত হ’ব তিনি তালাক  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’ল খুন্দাত নিহত মাতৃ-কন্যা  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  পুলৱামা ঘটনাক লৈ কি প্ৰতিক্ৰিয়া প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্ৰীৰ  •  ৰাণা গোস্বামীক এ আই চি চিৰ সম্পাদক নিযুক্তি  •  কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ কৰ্মচাৰী সকলৰ বাবে সুখবৰ...  •  ডিব্ৰুগড়ৰ লক্ষীনগৰত ৰে’লৰ খুন্দাত প্ৰাণ গ’ল পাঁচ বছৰীয়া কন্যাৰ লগতে মাতৃৰ...

শ্বিলঙৰ চিকিৎসালয়ত অমানৱীয় কাণ্ড, কছাইৰূপত ডাক্তৰ-নাৰ্ছঃ নিজাববীয়া গোচৰ ৰুজু উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ

345

ডিজিটেল সংবাদ, শ্বিলংঃ শ্বিলঙৰ গণেশ দাস হাস্পতালত এগৰাকী প্ৰসূতিক চিকিৎসাৰ ক্ষেত্ৰত গাফিলতি কৰা ঘটনাই জোকাৰি গৈছে সমগ্ৰ মেঘালয়। বিষয়টোক লৈ নিজাববীয়াকৈ গোচৰ হাতত লৈ মেঘালয় উচ্চ ন্যায়ালয়ে ৰাজ্য চৰকাৰক ঘটনা সন্দৰ্ভত প্ৰতিবেদন দিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে।

উল্লেখ্য যে চিকিৎসালয়খনত এগৰাকী ২০ বৰ্ষীয় মহিলাই যোৱা ৩০ আগষ্টত এটি সন্তান প্ৰসৱ কৰে। নাৰ্ছে এটি সুস্থ সন্তান জন্ম দিয়া বুলি জনায় যদিও পিছত চিকিৎসালয় কৰ্তৃপক্ষই এটি মৃত কেঁচুৱা জন্ম দিয়া বুলি ডিছচাৰ্জ শ্লিপত উল্লেখ কৰে।

জানিব পৰা মতে, হুইল চেয়াৰত বহি থকা অৱস্থাতে সন্তান প্ৰসৱ কৰিবলৈ বাধ্য কৰাইছিল চিকিৎসালয়খনত কৰ্মৰত নাৰ্ছে। সন্তানটো জন্ম পোৱাৰ পিছতে কাপোৰেৰে মেৰিয়াই পৰুৱাৰে ভৰি থকা এটা পাত্ৰত থোৱা বুলিও অভিযোগ কৰিছে ভুক্তভোগী মহিলাগৰাকীয়ে।

ঘটনা সন্দৰ্ভত মেঘালয়ৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীয় আলেকজেণ্ডাৰ এল হেকে চিকিৎসালয় কৰ্তৃপক্ষৰ পৰা লিখিত উত্তৰ বিচাৰি জাননী প্ৰেৰণ কৰা বুলিও চৰকাৰী সূত্ৰই সদৰী কৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি