শেহতীয়া খবৰ
স্বৰ্ণকন্যা হিমা দাসক দিচাং ৰিজ'ৰ্টৰ সম্বৰ্ধনা  •  স্বৰ্ণকন্যা হিমা দাসক দিচাং ৰিজ'ৰ্টৰ সম্বৰ্ধনা  •  ধুবুৰীত বিএছএফ চোৰাংচোৱাৰ ড্ৰাগছৰ বিৰুদ্ধে অভিযান  •  হিজবুলৰে সম্পৰ্কৰ সন্দেহত আটক কৰা ৩ যুৱকক মুকলি হোজাই আৰক্ষীৰ  •  এটা দামী মোবাইলৰ বাবে সন্তানক ৪০ হাজাৰ টকাত বিক্ৰী মাতৃৰ  •  ২০২০ত গাড়ীৰ মূল্যতে কিনিব পাৰিব উৰাজাহাজ!  •  প্ৰয়োজন হ’লে ন্যায়াধীশ দম্পত্তিৰ বিৰুদ্ধেও হ’ব তদন্ত, এপিএছচি কেলেংকাৰীৰ সন্দৰ্ভত কুলধৰ শইকীয়াৰ মন্তব্য  •  ২০ এপ্ৰিলত মই কল্পনা লাজমীক শেষবাৰৰ বাবে লগ পাইছিলোঃ কমল কটকী  •  নগাঁৱৰ জুৰীয়াত পানীত পৰি এটি শিশুৰ মৃত্যু  •  তিনিচুকীয়াত ৪ সন্দেহযুক্ত নাগৰিকক আটক

শ্বিলঙৰ চিকিৎসালয়ত অমানৱীয় কাণ্ড, কছাইৰূপত ডাক্তৰ-নাৰ্ছঃ নিজাববীয়া গোচৰ ৰুজু উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ

333

ডিজিটেল সংবাদ, শ্বিলংঃ শ্বিলঙৰ গণেশ দাস হাস্পতালত এগৰাকী প্ৰসূতিক চিকিৎসাৰ ক্ষেত্ৰত গাফিলতি কৰা ঘটনাই জোকাৰি গৈছে সমগ্ৰ মেঘালয়। বিষয়টোক লৈ নিজাববীয়াকৈ গোচৰ হাতত লৈ মেঘালয় উচ্চ ন্যায়ালয়ে ৰাজ্য চৰকাৰক ঘটনা সন্দৰ্ভত প্ৰতিবেদন দিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়ে।

উল্লেখ্য যে চিকিৎসালয়খনত এগৰাকী ২০ বৰ্ষীয় মহিলাই যোৱা ৩০ আগষ্টত এটি সন্তান প্ৰসৱ কৰে। নাৰ্ছে এটি সুস্থ সন্তান জন্ম দিয়া বুলি জনায় যদিও পিছত চিকিৎসালয় কৰ্তৃপক্ষই এটি মৃত কেঁচুৱা জন্ম দিয়া বুলি ডিছচাৰ্জ শ্লিপত উল্লেখ কৰে।

জানিব পৰা মতে, হুইল চেয়াৰত বহি থকা অৱস্থাতে সন্তান প্ৰসৱ কৰিবলৈ বাধ্য কৰাইছিল চিকিৎসালয়খনত কৰ্মৰত নাৰ্ছে। সন্তানটো জন্ম পোৱাৰ পিছতে কাপোৰেৰে মেৰিয়াই পৰুৱাৰে ভৰি থকা এটা পাত্ৰত থোৱা বুলিও অভিযোগ কৰিছে ভুক্তভোগী মহিলাগৰাকীয়ে।

ঘটনা সন্দৰ্ভত মেঘালয়ৰ স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীয় আলেকজেণ্ডাৰ এল হেকে চিকিৎসালয় কৰ্তৃপক্ষৰ পৰা লিখিত উত্তৰ বিচাৰি জাননী প্ৰেৰণ কৰা বুলিও চৰকাৰী সূত্ৰই সদৰী কৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি