শেহতীয়া খবৰ
সাৱধান! নিজামুদ্দিন মাৰ্কাজলৈ গৈ লুকাই আছে নেকি, শেষ সময়সীমা বান্ধি দিলে চৰকাৰে, ৰুজু হ'ব গোচৰ...  •  কাছাৰৰ কোৰোনাত আক্ৰান্ত চজিবুৰৰ সৈতে সম্পৰ্ক থকা ৩ জনক কোৱাৰেন্টাইনলৈ প্ৰেৰণ, নিজামুদ্দিনলৈ যোৱা কাছাৰৰ ১২ জনৰ ৬জনক চিনাক্ত  •  টিহুত উৰাবাতৰি! হাতে হাতে যাঠি-জোং লৈ পথাৰে পথাৰে গঞা, গ্ৰেপ্তাৰ ৩ জন  •  মনীষ তিবৰেৱাল কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ মূলটো আমি ধৰিব পৰা নাই, সেইবাবে আমাৰ সন্দেহ বাঢ়িছেঃ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, VIDEO  •  মনীষ তিবৰেৱাল কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ মূলটো আমি ধৰিব পৰা নাই, সেইবাবে আমাৰ সন্দেহ বাঢ়িছেঃ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, VIDEO  •  কোৰোনাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়াটো এখন যুদ্ধতকৈ কম নহয়, মই অকলে নহয়, আমি সকলো একেলগে আছোঃ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত উপস্থিত হৈ কি ক'লে কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগুৱে, VIDEO  •  চেঙাৰ ৰৌমাৰী গাঁৱত অগ্নিকাণ্ডত ক্ষতিগ্ৰস্ত পৰিয়ালক বিভিন্নজনৰ সহায়ৰ হাত  •  দলৰ জন্মদিনত প্ৰতিজন কাৰ্যকৰ্তাই দৰিদ্ৰ লোকক সহায় কৰো আহকঃ বিজেপিৰ জন্মদিনত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগু

কোৰোনা ভাইৰাছত আক্ৰান্তৰ মাজত ২০০০ আইফ’ন বিতৰণ!

12,407

ডিজিটেল ডেস্কঃ কোৰোনা ভাইৰাছত আক্ৰান্ত ২০০০ লোকক জাপান চৰকাৰে প্ৰদান কৰিলে একোটাকৈ আইফ’ন। ‘ডাইমণ্ড প্ৰিন্সেছ’ নামৰ এখন জাহাজত আবদ্ধ হৈ থকা কোৰোনা ভাইৰাছ আক্ৰান্ত যাত্ৰীক প্ৰদান কৰা হৈছে এইসমূহ আইফ’ন। উল্লেখ্য যে, এখন ক্ৰুইজ জাহাজত কিছুদিন পূৰ্বে কোৰোনা ভাইৰাছৰ অৱস্থিতি ধৰা পৰাৰ পৰাই জাহাজখনৰ পৰা যাত্ৰীসকলক নামিবলৈ দিয়া হোৱা নাই।

View image on Twitter

আইফ’নসমূহৰ জৰিয়তে কোনো লোকে চিকিৎসকৰ পৰামৰ্শ, ঔষধ ক্ৰয়, চিকিৎসকৰ সৈতে ৰোগ সন্দৰ্ভত আলোচনা ইত্যাদি কৰিব পাৰিব বুলি ধাৰণা কৰা হৈছে। জাহাজখনৰ পৰা নমা ৩৫০ গৰাকী লোকৰ দেহত কোৰোনা ভাইৰাছৰ উপস্থিতি পোহৰলৈ অহাৰ পিছতে জাপান চৰকাৰে এনে ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে।

View image on Twitter

জাপানৰ স্বাস্থ্য বিভাগে প্ৰদান কৰিছে এইসমূহ আইফ’ন। যাত্ৰীসকলে চিকিৎসকৰ সৈতে আলোচনা কৰা বা পৰামৰ্শ ল’ব পৰাকৈ এটা এপ্লিকেশ্যন ইনষ্টল কৰা আছে মোবাইলটোত। বৰ্তমান প্ৰায় ৩৭০০ লোক আছে জাহাজখনত। জাপানৰ স্বাস্থ্য বিভাগে এনে লক্ষ্য লৈছে যাতে জাহাজখনত থকা প্ৰতিটো কেবিনতে অন্তত এটা আইফ’ন থাকিব পাৰে। উল্লেখ্য যে, চীনত বৰ্তমান লৈকে প্ৰায় ২০০০ৰো অধিক লোকে কোৰোনা ভাইৰাছৰ বাবে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে।

View image on Twitter
আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি