শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

মোডী একেৰাহে ১৫ বছৰ হ’ব প্ৰধানমন্ত্ৰী, ৰাহু-চন্দ্ৰৰ দশা মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱালৰ মন্ত্ৰীসভাত!

1,023

ডিজিটেল ডেস্কঃ বৰপেটা সত্ৰৰ বৰ্ষফল গণনাত লোকসভা নিৰ্বাচন, দেশৰ ৰাজনীতি সন্দৰ্ভত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভৱিষ্যদ্বাণী৷ দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে কেন্দ্ৰত চৰকাৰ গঠন কৰিব বিজেপিয়ে৷ পুনৰবাৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী পদত অধিষ্ঠিত হ’ব নৰেন্দ্ৰ মোডী৷ একেৰাহে ১৫ বছৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী হোৱাৰ যুগ আছে নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ৷

অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱালৰ মন্ত্ৰীসভা সন্দৰ্ভত বৰ্ষফল গণনাত উদ্বেগজনক তথ্য৷ ১৯ এপ্ৰিল পৰ্যন্ত ৰাহু-চন্দ্ৰৰ দশা চলিব মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালৰ৷ শাৰিৰীক-মানসিক কষ্টত ভূগিব মুখ্যমন্ত্ৰী৷ চন্দ্ৰ-বৃহস্পতিৰ দশাত কৰ্মক্ষেত্ৰত বৃদ্ধি পাব জটিলতা৷ বৰ্ষফল গণনা অনুসৰি ৰাজ্যখনৰ বাবে অনুকূল নহয় আগন্তুক বছৰটো৷ উৎকট গৰমে দহিব ৰাজ্য৷ ৰাজ্যত প্ৰচণ্ড ধুমুহা-শিলাবৃষ্টিৰ আশংকা৷ ৰাজ্যত বৃদ্ধি পাব কূটাঘাতমূলক কাৰ্য৷ সংঘটিত হ’ব বিস্ফোৰণ, হত্যা, লুণ্ঠন ইত্যাদি৷

দেশৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ স্থানত সন্ত্ৰাসবাদীৰ আক্ৰমণৰ আশংকা প্ৰকাশ পাইছে বৰ্ষফল গণনাত৷ সোমবাৰে বৰপেটা সত্ৰৰ দৈৱজ্ঞ জ্যোতিষাৰ্ণৱৰত্ন, বিদ্যাভূষণ ত্ৰিদিৱ শৰ্মা দেৱে সম্পন্ন কৰে বৰ্ষফল গণনা৷ বৰপেটা সত্ৰৰ পৰম্পৰা অনুসৰি পহিলা ব’হাগৰ দিনা প্ৰতি বছৰে সম্পন্ন কৰা হয় বৰ্ষফল গণনা৷ৰাজ্যৰ ৰাজনৈতিক, সামাজিক প্ৰেক্ষাপটত বিশেষ গুৰুত্ব আছে বৰপেটা সত্ৰৰ বৰ্ষফল গণনাৰ৷ পূৰ্বতে বৰপেটা সত্ৰৰ বৰ্ষফল গণনাৰ বহু ভৱিষ্যদ্বাণী ফলিওৱাৰ উদাহৰণ আছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি