শেহতীয়া খবৰ
পুৰণিগুদামত বিভিন্ন অনুষ্ঠান-প্ৰতিষ্ঠানৰ শিল্পী দিৱস উদযাপন  •  চৰাইদেউত উদঙীয়া ম’হৰ আক্ৰমণত আহত এজন যুৱক  •  ঢকুৱাখনাৰ "শংকৰ মাধৱ ক্ষেত্ৰ"ৰ শিশু ভাওনা সমাৰোহত দৰ্শকৰ ব্যাপক সমাগম, দ্বিতীয় দিনা যোৰহাটৰ "সীতা হৰণ বালি বধ" ভাওনা প্ৰদৰ্শন  •  নিউ গোৱালপাৰাৰ শিল্পী দিৱসত কবি-সাহিত্যিক সমীন্দ্ৰ হুজুৰি, 'মানুহক এন্ধাৰৰ পৰা পোহৰলৈ অনাত যিয়ে শিল্পী মাধ্যমক ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে সিয়েই জনতাৰ শিল্পী'  •  দ্বিতীয়খন এদিনীয়াত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ ৩৬ ৰানৰ ব্যৱধানত জয়...  •  ওদালগুৰিত নিশা ভয়ংকৰ পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত-আহত ১  •  পৰ্যটন মহোৎসৱৰ দ্বিতীয় দিনটোত লোকে-লোকাৰণ্য ভৈৰৱকুণ্ড, দেশী-বিদেশী পৰ্যটকে সোৱাদ ল'লে বিভিন্ন জনগোষ্ঠীয় থলুৱা খাদ্য  •  আমাক এটা ৰাজনৈতিক দল লাগে, কিন্তু...  •  শোণিতপুৰৰ বৰছলাত ব্যতিক্ৰমীৰূপত শিল্পী দিৱস উদযাপন  •  দক্ষিন শালমাৰাৰ ফেৰছাঁটাৰীত ভূমি কেন্দ্ৰিক সংঘাতঃ জ্বলাই দিলে ঘৰ, পাঁচ লক্ষাধিক টকাৰ ক্ষতি

২ বঙালী নেতা গৰ্গ চেটাৰ্জী আৰু চন্দন চেটাৰ্জীৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ

498
  • ২ বঙালী নেতা গৰ্গ চেটাৰ্জী আৰু চন্দন চেটাৰ্জীৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ।
  • অসমীয়া যুৱ মঞ্চই তৰিছে গোচৰ।
  • দুয়োজন লোকৰ বিৰুদ্ধে সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগ।
  • দুয়োগৰাকীকে গ্ৰেপ্তাৰ কৰাৰ দাবী।
  • দুই বঙালী নেতা শুকুৰবাৰে উপস্থিত হৈছিল গুৱাহাটীত।
  • তাৰ পিছতে তেওঁলোকৰ বিৰুদ্ধে গোচৰ দিয়া হয়।
  • উল্লেখ্য যে, দুয়োগৰাকীয়ে বিগত কেইদিনত বিভিন্ন মন্তব্য কৰিছিল।
  • তেওঁলোকে অসমীয়া জাতিক লৈও মন্তব্য কৰিছিল।
আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি