শেহতীয়া খবৰ
শিলচৰত সংখ্যালঘু আৰু চাহ জনগোষ্ঠীয় ভোটাৰে নিৰূপণ কৰিব সুস্মিতা-ৰাজদ্বীপৰ ভাগ্য  •  গভীৰ ৰহস্যৰ আৱৰ্তত চাপৰৰ বিজেপি নেতা তথা চিকিৎসক হত্যাকাণ্ডৰ ঘটনা, VIDEO  •  সোণোৱাল-মোডী চৰকাৰৰ প্ৰশংসাত পঞ্চমুখ অতুল বৰা  •  নতুন দিল্লীত ভাৰত চৰকাৰৰে নগা বিদ্ৰোহী এনএছচিএন (আই এম)ৰ যুদ্ধ বিৰতি পৰ্যালোচনা বৈঠক  •  মথুৰাপুৰৰ শ্ৰীপুৰত আশীৰ্বাদ গ্ৰাম্য সংগঠনৰ কাৰ্যালয় নিৰ্মাণৰ শুভাৰম্ভ  •  প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ৫৬ ইঞ্চিৰ বুকুক উপহাস! মোডীক লৈ নিৰ্মাণ হ’ব লাগে কমেডী চিনেমা, কাৰ মন্তব্য এয়া...  •  ফ্লায়িং স্কোৱাডৰ দলক বাধাঃ হেলিকপ্টাৰত তালাচী চলাবলৈ নিদিলে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ধৰ্মেন্দ্ৰ প্ৰধানে, VIDEO  •  থানাৰ ভিতৰতে কোন কংগ্ৰেছ নেতাই কাক শোধালে চৰ... VIDEO  •  তামুলপুৰৰ ছলিকান্দাত ইউপিপিএলৰ নিৰ্বাচনী সভা  •  ৰৌমাৰী পাথাৰত অঘটন, ট্ৰেক্টৰৰ চেপাত এজনৰ মৃত্যু

বটদ্ৰৱাত জগতগুৰুৰ প্ৰিয়শিষ্য গাৰোৰ গোবিন্দ আতৈৰ বংশধৰ

অসম বাংলা সীমান্তত গুৰুজনাৰ বৰ্ণীল শঙ্কৰী কলা সংস্কৃতি প্ৰচাৰ প্ৰসাৰৰ সংকল্প গ্ৰহণ

225

ডিজিটেল সংবাদ, বটদ্ৰৱাঃ জগতগুৰু শ্ৰীমন্ত শঙ্কৰদেৱৰ অন্যতম প্ৰিয় শিষ্য গাৰোৰ গোবিন্দ আতৈৰ বংশধৰসকলৰ এটি সজাতি দলে সোমবাৰে গুৰুজনাৰ পৱিত্ৰ জন্মস্থান দ্বিতীয় বৈকুণ্ঠপুৰী বটদ্ৰৱা থান দৰ্শন কৰে ৷ গাৰোৰ গোবিন্দ আতৈৰ বংশধৰ উপেন্দ্ৰ হাৰী কোঁচৰ নেতৃত্বত জনগোষ্ঠীয় লোকসকলে আজি বটদ্ৰৱাত আহি গুৰুজনাৰ শ্ৰীচৰণত প্ৰণিপাত জনায় ৷ দলটোৱে গুৰুজনাৰ স্মৃতি বিজড়িত বিভিন্ন পূণ্যস্থানসমূহ দৰ্শন কৰি অভিভূত হৈ পৰে ৷

জনগোষ্ঠীয় দলটোৱে দক্ষিণ শালমৰা জিলাৰ মানকাচৰৰ অসম বাংলা সীমান্তৰ জনগোষ্ঠীয় অঞ্চলত গুৰুজনাৰ বৰ্ণীল শঙ্কৰী কলা সংস্কৃতি প্ৰচাৰ প্ৰসাৰত নিজকে সম্পূৰ্ণৰূপে সমৰ্পিত কৰিবলৈ গ্ৰহণ কৰা সংকল্পৰ বিষয়ে ‘অসমীয়া প্ৰতিদিনৰ ডিজিটেল ডেস্ক’ সংবাদদাতাক অৱগত কৰে । বটদ্ৰৱা থান পৰিচালনা সমিতিৰ তৰফৰ পৰা জনগোষ্ঠীয় দলটোক উষ্ম আদৰণি জনায় সমিতিৰ সভাপতি দেৱানন্দ দেৱ গোস্বামী আৰু সাধাৰণ সম্পাদক ইন্দ্ৰ মোহন বৰুৱাসহ কাৰ্যকৰী সদস্য আৰু ভকত-বৈষ্ণৱসকলে৷

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি