শেহতীয়া খবৰ
দুখতো সুখ! 'কঙালী'ৰ বাবেইতো বিশেষতকৈয়ো বিশেষ অসমীয়া  •  কিয় বৰ্ণনাতীত সুস্বাদু হয় দুৰ্গোৎসৱৰ ভোগ, চাওঁক VIDEO  •  পানীৰ সন্ধান বিচাৰি বুধ গ্ৰহলৈ ব্ৰিটেইনৰ মহাকাশযান  •  ৰাম আমাৰ গৌৰৱ, নিৰ্মাণ হ’ব লাগিবই ৰাম মন্দিৰঃ মোহন ভাগৱত  •  বিমানৰ ভিতৰত বিমান সেৱিকাক অশ্লীল ইংগিত, আটক মদাহী যুৱক  •  বিধায়ক শিলাদিত্যৰ বিৰুদ্ধে আনন্দ বজাৰ আৰক্ষীত এজাহাৰ দাখিল পপুলাৰ ফ্ৰ’ণ্ট অৱ ইণ্ডিয়াৰ  •  উত্তৰ প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী এন ডি তিৱাৰী আৰু নাই  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  মৰিগাঁৱত পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত ২জন

আজি দিলীপ সৰদেশাইৰ ৭৮ সংখ্যক জন্মদিন

105

ডিজিটেল ডেস্কঃ স্পিনাৰৰ বিৰুদ্ধে দুৰ্দান্ত বেটিঙেৰে চমক সৃষ্টি কৰা ভাৰতীয় ক্ৰিকেট জগতৰ উজ্বল তাৰকা দিলীপ সৰদেশাইৰ আজি ৭৮ সংখ্যক জন্মদিন।

১৯৪০ চনৰ ৮ আগষ্টত গোৱাৰ মাৰগাঁৱত জন্মগ্ৰহণ কৰা এইগৰাকী বেটছমেন এটা সময়ত বিপক্ষৰ স্পিনাৰসকলৰ বাবে সন্ত্ৰাস হৈ পৰিছিল।

১৯৭১ চনত দিলীপ সৰদেশাই ৱেষ্টইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে খেলা খেলখনত ২১২ ৰান সংগ্ৰহ কৰি সৃষ্টি কৰিছিল এক নতুন ইতিহাস। ইয়াৰ পূৰ্বে ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ মাটিত দলটোৰ বিৰুদ্ধে দ্বিশতক অৰ্জন কৰিব পৰা নাছিল কোনো ভাৰতীয় খেলুৱৈয়ে।

এইগৰাকী মহান ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰে শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰিছিল ২০০৭ চনৰ ২জুলাইত।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি