শেহতীয়া খবৰ
মহানগৰীৰ চানমাৰিত প্ৰাচী 'ছুইটছ'ত উত্তপ্ত পৰিস্থিতি  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  ইটালীত দলং খহি ৩০ জনৰ মৃত্যু  •  স্বাধীনতা দিৱসৰ প্ৰাকসন্ধ্যা দেশবাসীক সম্বোধন ৰাষ্ট্ৰপতিৰ  •  সাঁচিপতীয়া শিল্পী হৰিনাৰায়ণ কোঁৱৰলৈ চৰকাৰী স্বীকৃতি, উৎফুল্লিত বটদ্ৰৱাবাসী  •  নিৰীহ লোকক সেনাই অত্যাচাৰ চলোৱাৰ অভিযোগত উত্তপ্ত ওদালগুৰি  •  ১৫ আগষ্ট আহে, স্বাধীনতাহে নাহে...

আজি দিলীপ সৰদেশাইৰ ৭৮ সংখ্যক জন্মদিন

86

ডিজিটেল ডেস্কঃ স্পিনাৰৰ বিৰুদ্ধে দুৰ্দান্ত বেটিঙেৰে চমক সৃষ্টি কৰা ভাৰতীয় ক্ৰিকেট জগতৰ উজ্বল তাৰকা দিলীপ সৰদেশাইৰ আজি ৭৮ সংখ্যক জন্মদিন।

১৯৪০ চনৰ ৮ আগষ্টত গোৱাৰ মাৰগাঁৱত জন্মগ্ৰহণ কৰা এইগৰাকী বেটছমেন এটা সময়ত বিপক্ষৰ স্পিনাৰসকলৰ বাবে সন্ত্ৰাস হৈ পৰিছিল।

১৯৭১ চনত দিলীপ সৰদেশাই ৱেষ্টইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে খেলা খেলখনত ২১২ ৰান সংগ্ৰহ কৰি সৃষ্টি কৰিছিল এক নতুন ইতিহাস। ইয়াৰ পূৰ্বে ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ মাটিত দলটোৰ বিৰুদ্ধে দ্বিশতক অৰ্জন কৰিব পৰা নাছিল কোনো ভাৰতীয় খেলুৱৈয়ে।

এইগৰাকী মহান ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰে শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰিছিল ২০০৭ চনৰ ২জুলাইত।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি