শেহতীয়া খবৰ
মাৰ্ঘেৰিটাৰ নিৰ্দলীয় সদস্যই দেখুৱাইছে খেল!, ২৪ ঘণ্টাতে কংগ্ৰেছ-বিজেপি দুই দলতে যোগদান  •  ফটো তুলিবলৈ গৈ দিচাং নৈত পৰা দুই যুৱতী সন্ধানহীন  •  কেৰালাত ভয়ংকৰ বিস্ফোৰণ, নিহত ৬, আহত ৫  •  ৰাষ্ট্ৰীয় লংজাম্পৰ টুৰ্ণামেন্টৰ চেম্পিয়ন ছিকিউৰিটি গাৰ্ড ডিম্বেশ্বৰ...  •  ৰাষ্ট্ৰীয় লংজাম্পৰ টুৰ্ণামেন্টৰ চেম্পিয়ন ছিকিউৰিটি গাৰ্ড ডিম্বেশ্বৰ...  •  ৰাষ্ট্ৰীয় লংজাম্প চেম্বিয়নশ্বীপত আজি চূড়ান্ত খেলত অৱতীৰ্ণ হ’ব ডিম্বেশ্বৰ দলে  •  ৰাষ্ট্ৰীয় লংজাম্প চেম্বিয়নশ্বীপত আজি চূড়ান্ত খেলত অৱতীৰ্ণ হ’ব ডিম্বেশ্বৰ দলে  •  ৰাষ্ট্ৰীয় লংজাম্প চেম্বিয়নশ্বীপত আজি চূড়ান্ত খেলত অৱতীৰ্ণ হ’ব ডিম্বেশ্বৰ দলে  •  গহপুৰ নগৰত প্ৰধানমন্ত্ৰী আৱাস যোজনা ( নগৰাঞ্চল)ৰ গৃহ নিৰ্মাণ কাৰ্যৰ শুভাৰম্ভ  •  বলিউদৰ ছুপাৰষ্টাৰ বিলনীয়া হোৱা ৭০০ কোটি টকীয়া বিয়াখনৰ A to Z, VIDEO

আজি দিলীপ সৰদেশাইৰ ৭৮ সংখ্যক জন্মদিন

111

ডিজিটেল ডেস্কঃ স্পিনাৰৰ বিৰুদ্ধে দুৰ্দান্ত বেটিঙেৰে চমক সৃষ্টি কৰা ভাৰতীয় ক্ৰিকেট জগতৰ উজ্বল তাৰকা দিলীপ সৰদেশাইৰ আজি ৭৮ সংখ্যক জন্মদিন।

১৯৪০ চনৰ ৮ আগষ্টত গোৱাৰ মাৰগাঁৱত জন্মগ্ৰহণ কৰা এইগৰাকী বেটছমেন এটা সময়ত বিপক্ষৰ স্পিনাৰসকলৰ বাবে সন্ত্ৰাস হৈ পৰিছিল।

১৯৭১ চনত দিলীপ সৰদেশাই ৱেষ্টইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে খেলা খেলখনত ২১২ ৰান সংগ্ৰহ কৰি সৃষ্টি কৰিছিল এক নতুন ইতিহাস। ইয়াৰ পূৰ্বে ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ মাটিত দলটোৰ বিৰুদ্ধে দ্বিশতক অৰ্জন কৰিব পৰা নাছিল কোনো ভাৰতীয় খেলুৱৈয়ে।

এইগৰাকী মহান ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰে শেষ নিশ্বাস ত্যাগ কৰিছিল ২০০৭ চনৰ ২জুলাইত।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি