শেহতীয়া খবৰ
মুজাফ্ফৰপুৰত একিউট এনকেফেলাইটিছ ছিণ্ড্ৰমত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা শিশুৰ সংখ্যা ১৩২ জনলৈ বৃদ্ধি  •  এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান

বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ হাতত পৰাস্ত পাকিস্তান…

300

ডিজিটেল ডেস্কঃ বিশ্বকাপ ক্ৰিকেটৰ ১৭ সংখ্যক খেলত পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে বিজয় সাব্যস্ত কৰিছে অষ্ট্ৰেলিয়াই। কুপাৰ এছ’চিয়েটছৰ কান্টি গ্ৰাউণ্ডত অনুষ্ঠিত হোৱা খেলখনত পাকিস্তানে টছত জিকি বলিং কৰাৰ সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰে।

ইফালে প্ৰথমে বেটিঙৰ আমন্ত্ৰণ ৰক্ষা কৰি টীম অষ্ট্ৰলিয়াই ৪৯ অভাৰৰ বিনিময়ত আটাইকেইটা উইকেট হেৰুৱাই ৩০৭ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰে। অষ্ট্ৰলিয়াৰ হৈ ডেভিদ ৱাৰ্ণাৰে ১১১ টা বলত ১০৭ ৰান আৰু আৰন ফিনছে ৮৪ টা বলত ৮২ ৰান সংগ্ৰহ কৰে। পাকিস্তানৰ মহম্মদ আমিৰে ৫ টা উইকেট দখল কৰে।

৩০৮ ৰাণৰ লক্ষ্য আগত ৰাখি পাকিস্তানে আটাইকেইটা উইকেট হেৰুৱাই ৪৫.৪ অভাৰৰ বিনিময়ত ২৬৬ ৰাণ সংগ্ৰহ কৰিবলৈহে সক্ষম হয়। পাকিস্তানৰ ইমাউল-ইল-হকে ৫৩ ৰাণৰ বৰঙণি আগবঢ়ায়।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি