বিশ্বনাথ জিলাত ফলাফল কোন দিশে?

বিশ্বনাথ জিলাত ফলাফল কোন দিশে?

ডিজিটেল সংবাদ, উত্তৰ অসমঃ বিশ্বনাথ জিলাত পঞ্চায়ত নিৰ্বাচনৰ ফলাফলক লৈ দেখা গৈছে মিশ্ৰিত প্ৰতিক্ৰিয়া৷ ঘাইকৈ শাসনাধীষ্ঠ গেৰুৱা দলেই মাৰিছে শেষ হাঁহি৷ প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি বিশ্বনাথ জিলাৰ ফলাফলৰ শেহতীয়া তথ্য এনেধৰনৰ-

  • বৰগাং জিলা পৰিষদৰ গাংমৌথান পঞ্চায়তৰ ৮নং ৱাৰ্ডত কংগ্ৰেছ প্ৰাৰ্থীৰ জয়৷
  • বিহমাৰী গাঁও পঞ্চায়ত ৩ টা ৱাৰ্ড বিজেপিৰ দখলত৷
  • বিশ্বনাথ জিলা পৰিষদৰ অন্তৰ্গত কুমলীয়া গাও পঞ্চায়তৰ ৬ নং ৱাৰ্ডত বিজেপি প্ৰাৰ্থীৰ জয়লাভ৷
  • বিজেপি প্ৰাৰ্থী ক্ষেম অধিকাৰীয়ে ২৬০ টা ভোট লাভ কৰি বিজয় সাব্যস্ত কৰে।
  • বিহালী বিধানসভা সমষ্টিৰ অন্তৰ্গত মোনাবাৰী জিলা পৰিষদৰ অন্তৰ্গত মিজিকা গাওঁ পঞ্চায়তৰ ১০ টা ৱাৰ্ডত বিজেপি প্ৰাৰ্থীৰ জয়লাভ৷

বিশ্বনাথৰ পাভৈ জিলা পৰিষদৰ পাভৈ গাওঁ পঞ্চায়তৰ ৮নং ৱাৰ্ডত বিজেপিৰ জয়বৰপথাৰ জিলা পৰিষদৰ অন্তৰ্গত চেলাইখাটি গাও পঞ্চায়তৰ ৫ নং ৱাৰ্ডত বিজেপি প্ৰাৰ্থী নিমাচ নাৰ্জাৰী আৰু ৩ নং ৱাৰ্ডত বিজেপি প্ৰাৰ্থী বাচাপি ৰংপিপিৰ জয়লাভ কৰে৷

ইফালে ২ নং ৱাৰ্ডত কংগ্ৰেছৰ কাৰ্তিক খান্দোৱালে জয়লাভ কৰে। বিশ্বনাথৰ ৬ নং চতিয়া গাঁও পঞ্চায়তৰ ৬নং ৱাৰ্ডত কংগ্ৰেছৰ জয় হয়৷ ইয়াৰ বিপৰীতে বিশ্বনাথৰ পাভৈ পঞ্চায়তৰ ২নং আৰু ৪নং ৱাৰ্ডত বিজেপিৰ জয় হয়৷ বিহালী বিধানসভা সমষ্টিৰ অন্তৰ্গত মোনাবাৰী জিলা পৰিষদৰ অন্তৰ্গত মিজিকা গাওঁ পঞ্চায়তৰ ১০ টা ৱাৰ্ডত বিজেপি প্ৰাৰ্থীয়ে জয়লাভ কৰে৷

উল্লেখ্য যে, বিহমাৰীৰ ১০ টা ৱাৰ্ডত বিজেপি জিকিল৷ গাংমৌথান আৰু বিহমাৰী গাঁও পঞ্চায়তত বিজেপিৰ নিশ্চিত বিজয় দিশত। গহপুৰ সমষ্টিৰ পূৱ কলাবাৰী, চত্ৰং, গমিৰি, বৰতামুলী গাঁও পঞ্চায়তত বিজেপি জয়ী। চাৰি জিলা পৰিষদত আগবাঢ়ি আছে বিজেপি।

Related Stories

No stories found.
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in