অভয়াপুৰীৰ শিঙিমাৰীত দূৰ্ঘটনাগ্ৰস্থ বিবাহযাত্ৰীৰ বাছ, থিতাতে দৰাৰ ভাতৃৰ সৈতে নিহত ২…

অভয়াপুৰীৰ শিঙিমাৰীত দূৰ্ঘটনাগ্ৰস্থ বিবাহযাত্ৰীৰ বাছ, থিতাতে দৰাৰ ভাতৃৰ সৈতে নিহত ২…

ডিজিটেল সংবাদ, বঙাইগাঁওঃ কইনা ঘৰত গৈ ককায়েকৰ বিয়াৰ আনন্দ লোৱা নহ'ল বেদান্তৰ ৷ ককায়েকৰ কইনা আনিবলৈ যোৱাৰ পথত হোৱা ভয়ংকৰ দূৰ্ঘটনাত প্ৰাণ হেৰুৱালে বেদান্তই ৷ বুধবাৰে ৰাতিপুৱা বঙাইগাঁও জিলাৰ অভয়াপুৰীৰ শিঙিমাৰীৰ ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত সংঘটিত হয় এক ভয়ংকৰ পথ দূৰ্ঘটনা ৷ যোৰহাটৰ পৰা ধুবুৰীৰ গৌৰীপুৰলৈ কইনা আনিবলৈ যোৱা এ এচ ০৩ বিচি ৬৫৬৬ নম্বৰৰ বিবাহযাত্ৰী কঢ়িয়াই অনা যাত্ৰীবাহী বাছ দূৰ্ঘটনাগ্ৰস্থ হয় ৷

পথৰ দাতিত ৰৈ থকা এগৰাকী মহিলাক মহতিয়াই নি পথৰ কাষত থকা গছত খুন্দা মাৰে বাছখনে ৷ ফলত পথচাৰী জুনু ৰায়(৪০) আৰু দৰা শৈলেশ দত্তৰ ভায়েক বেদান্ত দত্ত (৯) থিতাতে নিহত হয় ৷ আনহাতে প্ৰায় ৩০ গৰাকী যাত্ৰী আহত হয় ৷ ইয়াৰে দুজনৰ অৱস্থা সংকটজনক বুলি জানিৱ পৰা গৈছে ৷ লগে লগে আহতসকলক বঙাইগাঁও অসামৰিক চিকিৎসালয় আৰু অভয়াপুৰী অসামৰিক চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হয় ৷

নিহত জুনু ৰায় নামৰ মহিলাগৰাকী নিজৰ পদূলিমূৰতে থিয় হৈ আছিল বুলি জানিব পৰা গৈছে ৷ দূৰ্ঘটনাগ্ৰস্থ বাছখন তীব্ৰবেগত আছিল বুলি একাংশ লোকে জানিব দিছে ৷ ইপিনে আজি দূৰ্ঘটনা সংঘটিত হোৱা ঠাইডোখৰত প্ৰায়েই দূৰ্ঘটনা সংঘটিত হৈ থাকে বুলি স্থানীয় ৰাইজে জনাইছে ৷

Related Stories

No stories found.
Asomiya Pratidin
www.asomiyapratidin.in