শেহতীয়া খবৰ
মুজাফ্ফৰপুৰত একিউট এনকেফেলাইটিছ ছিণ্ড্ৰমত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা শিশুৰ সংখ্যা ১৩২ জনলৈ বৃদ্ধি  •  এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান

ক’হিমাত অস্ত্ৰসহ এন এছ চি এন (কে)ৰ দুজন দুৰ্ধষ কেডাৰক গ্ৰেপ্তাৰ আছাম ৰাইফলছৰ

84

ডিজিটেল সংবাদ, ৱাখাঃ বিশেষ খবৰৰ ভিত্তিত আছাম ৰাইফলছে সোমবাৰে ৰাজধানী ক’হিমাত অভিযান চলাই ম্যানমাৰস্থিত এন এছ চি এন কেৰ আউং য়ুংগৰ গোটৰ দুজন দুৰ্ধষ কেডাৰক অস্ত্ৰসহ গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে। বিদ্ৰোহী দুজনৰ পৰা সেনাই পিষ্টল, হেণ্ড গেনেড, বিস্ফোৰক সামগ্ৰী আৰু ধন দাবীপত্ৰ উদ্ধাৰ কৰিবলৈ সক্ষম হয়।

সেনাৰ মুখপাত্ৰ কৰ্ণেল চি কোঁৱৰে ক’হিমাত সদৰী কৰা মতে গ্ৰেপ্তাৰ কৰা এন এছ চি এনৰ সদস্য দুজন নাগালেণ্ডৰ ঝুনহবু’ট জিলাৰ গিলিয়েট ঝিম আৰু ডিমাপুৰ হমলেণ্ড গাঁৱৰ স্বয়ম্ভূ কেপ্তেইন হেকেহাজ অৱমি কানবো বুলি চিনাক্ত কৰা হৈছে। উল্লেখ্য যে, ধৃত বিদ্ৰোহী দুয়োজনে দীৰ্ঘদিনৰ পৰা ডিমাপুৰ আৰু ক’হিমাত অস্ত্ৰৰ সৰবৰাহ কামত জড়িত আহিছিল।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি