শেহতীয়া খবৰ
বঙাইগাঁৱত সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ৰ শৰীৰচৰ্চা প্ৰতিযোগিতা  •  এজাক বৰষুণতে বুৰ গ'ল স্মাৰ্ট চিটি গুৱাহাটী  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  অসমৰ আন এটা সশস্ত্ৰ সংগঠনৰ যুদ্ধবিৰতি ঘোষণা, ওদালগুৰিত ইউজিপিঅ'ই জমা দিলে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ  •  চন্দ্ৰযান-২ সন্দৰ্ভত ইছৰ’ই কৰিলে টুইট...  •  কৃষি বিজ্ঞান কেন্দ্ৰ নগাঁৱৰ উদ্যোগত 'বৃহৎ পৰিসৰত গছ পুলি ৰোপণ' কাৰ্যসূচী  •  মডেল বিটিচিত জৰাজীৰ্ণ পথ, ক্ষুব্ধ এবিএমছুৰ কোকৰাঝাৰ-ফুটকিবাৰী পথ অৱৰোধ, ক্ষুৰধাৰ সমালোচনা হাগ্ৰামা-প্ৰমিলাক  •  বলিউডৰ আটাইতকৈ বিগ বাজেট ছবি, ‘ৰাৱণ’ৰ চৰিত্ৰত দেখা পাব পাৰে বাহুবলীক!  •  আমেথিবাসীলৈ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীৰ উপহাৰ...

কিয় এছিয়ান এথলেটিকছ চেম্পিয়নশ্বিপৰ পৰা বাহিৰ হ’ল হিমা

1,486

ডিজিটেল ডেস্কঃ অসুস্থ ধিং এক্সপ্ৰেছ হিমা দাস। কিছুদিন ধৰি তেওঁঁ ভুগি থকা সাধাৰণ পিঠিৰ বিষ এতিয়া বেছি হৈ পৰাত আনকি অনুশীলনৰ পৰাও আতৰি থাকিব লগা হৈছে হিমা দাস। বিষৰ বাবে এছিয়ান এথলেটিকছ চেম্পিয়নশ্বিপৰ ৪০০ মিটাৰ দৌৰত হিমা দাসে অংশ লব নোৱাৰিব।

চিকিৎসকে তেওঁক জিৰণি লোৱাৰ পৰামৰ্শ প্ৰদান কৰিছে। উল্লেখ্য যে, অসম গৌৰৱ হিমা দাসে দেওবাৰে দোহাৰ খলিফা ষ্টেডিয়ামত দৌৰৰ অনুশীলন কৰি থকা সময়তে পিঠিৰ বিষৰ বাবে ট্ৰেকৰ ওপৰতে শুই পৰিব লগা হয়। কিছুদিন পূৰ্বৰে পৰা তেওঁ এই তল পিঠিৰ বিষত ভুগি আছিল।

কিন্তু একমাত্ৰ অনুৰাগীসকলৰ কথা ভাৱিয়ে অসুস্থতাৰ প্ৰতি গুৰুত্ব নিদি এছিয়ান এথলেটিক চেম্পিয়নশ্বিপৰ বাবে অনুশীলনত অহৰহ কষ্ট কৰাৰ ফলত তেওঁৰ পিঠিৰ বিষ বৃদ্ধি পায় আৰু দেওবাৰে ২০০ মিটাৰ দৌৰৰ মাজতে অসহ্য যন্ত্ৰনাত ট্ৰেকৰ ওপৰতে শুই পৰে হিমা দাস। এনে পৰিপ্ৰেক্ষিততে চিকিৎসকে হিমা দাসৰ স্বাস্থ্য পৰীক্ষা কৰি প্ৰতিযোগিতাত অংশ গ্ৰহণৰ পৰা বিৰত থাকিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়ে।

ইফালে হিমা দাসে ইয়াকে লৈ দুখ প্ৰকাশ কৰি কয়- মোৰ বাবে কষ্ট সাধাৰণ। কিন্তু অনুৰাগীসকলক হতাশ কৰিবলগা হোৱাটোৱে বেদনাদায়ক।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি