শেহতীয়া খবৰ
আজি তিনিদিনীয়া ভ্ৰমণসূচীৰে গুজৰাটলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী  •  আজি শিল্পী দিৱস, ৰূপকোঁৱৰক সোঁৱৰি ৰাজ্যৰ ভিন্ন প্ৰান্তত বৰ্ণাঢ্য কাৰ্যসূচী  •  আজিৰে পৰা আৰম্ভ ঐতিহাসিক জোনবিল মেলা  •  নুমলীগড় শোধনাগাৰলৈ কেন্দ্ৰৰ ২২,৫৯৪ কোটি  •  নুমলীগড় শোধনাগাৰলৈ কেন্দ্ৰৰ ২২,৫৯৪ কোটি  •  মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ভ্ৰমণক লৈ দৰঙত আজি অসম জাতীয়তাবাদী যুৱ ছাত্ৰ পৰিষদৰৰ ক’লা দিৱস ঘোষণা  •  মেঘালয়ৰ কয়লা খনিত আৱদ্ধ এজন শ্ৰমিকৰ মৃতদেহৰ সন্ধান  •  বিজেপি নেতা আটক, বিক্ৰীৰ বাবে আনিছিল বৃহৎ পৰিমানৰ অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ...  •  তেজপুৰত জাতিধ্বংসী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে জুবিন গাৰ্গৰ বজ্ৰনীনাদ প্ৰতিবাদ  •  তেজপুৰত জাতিধ্বংসী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে জুবিন গাৰ্গৰ বজ্ৰনীনাদ প্ৰতিবাদ

এন আৰ চি আৰু ৰাম মন্দিৰ নিৰ্মাণ সন্দৰ্ভত কি ক’লে বিজেপি সভাপতি শ্বাহে?

983

ডিজিটেল ডেস্কঃ শুকুৰবাৰে বিজেপি সভাপতি অমিত শ্বাহে ৰাম মন্দিৰ নিৰ্মাণ সন্দৰ্ভত মন্তব্য প্ৰকাশ কৰে। তেওঁ এক সভাত এই সন্দৰ্ভত কয়- ‘ৰাম মন্দিৰৰ নিৰ্মাণ কাৰ্য অতি শীঘ্ৰে আৰম্ভ কৰিবলৈ বিজেপিয়ে বিচাৰে। আমি উচ্চতম ন্যায়ালয়ত এই গোচৰৰ অন্ত পেলাবলৈ চেষ্টা চলাই আছো। কিন্তু কংগ্ৰেছে এই ক্ষেত্ৰত বাধা প্ৰদান কৰিবলৈ চেষ্টা চলাই আছে।’

লগতে অমিত শ্বাহে এন আৰ চি সন্দৰ্ভতো সভাখনত মন্তব্য কৰে। তেওঁ কয়- ‘অসমত সোণোৱাল চৰকাৰ গঠন হোৱাৰ লগে লগে আমি এন আৰ চিৰ কাম আৰম্ভ কৰিছিলো। এন আৰ চি হৈছে অবৈধ বিদেশীক চিহ্নিত কৰাৰ এক প্ৰক্ৰিয়া। কেৱল অসমতেই ৪০ লাখ অবৈধ বিদেশী চিহ্নিত কৰা হয়।’

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি