শেহতীয়া খবৰ
টিহুত উৰাবাতৰি! হাতে হাতে যাঠি-জোং লৈ পথাৰে পথাৰে গঞা, গ্ৰেপ্তাৰ ৩ জন  •  মনীষ তিবৰেৱাল কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ মূলটো আমি ধৰিব পৰা নাই, সেইবাবে আমাৰ সন্দেহ বাঢ়িছেঃ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, VIDEO  •  মনীষ তিবৰেৱাল কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ মূলটো আমি ধৰিব পৰা নাই, সেইবাবে আমাৰ সন্দেহ বাঢ়িছেঃ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, VIDEO  •  কোৰোনাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়াটো এখন যুদ্ধতকৈ কম নহয়, মই অকলে নহয়, আমি সকলো একেলগে আছোঃ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত উপস্থিত হৈ কি ক'লে কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগুৱে, VIDEO  •  চেঙাৰ ৰৌমাৰী গাঁৱত অগ্নিকাণ্ডত ক্ষতিগ্ৰস্ত পৰিয়ালক বিভিন্নজনৰ সহায়ৰ হাত  •  দলৰ জন্মদিনত প্ৰতিজন কাৰ্যকৰ্তাই দৰিদ্ৰ লোকক সহায় কৰো আহকঃ বিজেপিৰ জন্মদিনত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগু  •  চামগুৰিত এম্বুলেঞ্চলৈ শিলগুটি নিক্ষেপ  •  কি খাইছে ঘৰৰ ভিতৰতে আবদ্ধ স্পেনিছ গাৰ্ডেনৰ বাসিন্দাসকলে, VIDEO

২০২১ত বিজেপিক পৰাভূত কৰিব লাগিব, গঢ়িব লাগিব বিকল্প শক্তিঃ পুনৰ ১২ দিনৰ ন্যায়িক জিম্মালৈ প্ৰেৰণৰ পিছতে আৰু কি ক’লে অখিল গগৈয়ে, VIDEO

321

ডিজিটেল সংবাদ, গুৱাহাটীঃ মঙলবাৰে NIAৰ আদালতত হাজিৰ কৰোৱাৰ পিছত পুনৰ ১২ দিনৰ ন্যায়িক জিম্মালৈ প্ৰেৰণ কৰা হয় কৃষক নেতা অখিল গগৈক। উল্লেখ্য যে, তেওঁক আদালতত হাজিৰ কৰোৱাৰ সময়ত NIAৰ কোনো বিষয়া উপস্থিত নাথাকে। যাৰ বাবে স্থগিত ৰখা হয় শুনানি।

অখিল গগৈৰ লগতে ধৈৰ্য কোঁৱৰ, মানস কোঁৱৰ আৰু বিতু সোণোৱালকো ১২ দিনৰ ন্যায়িক জিম্মালৈ প্ৰেৰণ কৰা হৈছে। পুনৰ ৭ মাৰ্চত তেওঁলোকক হাজিৰ কৰোৱা হ’ব NIAৰ আদালতত। উল্লেখ্য যে, ১৪ দিনৰ ন্যায়িক জিম্মাৰ ম্যাদ উকলাত মঙলবাৰে কৃষক মুক্তি আৰু ছাত্ৰ মুক্তিৰ নেতাসকলক NIA-ৰ আদালতত হাজিৰ কৰোৱা হৈছিল। ১ মাৰ্চৰ পৰা কাৰাগাৰৰ ভিতৰতে অনশনৰো হুংকাৰ দিছে অখিল গগৈয়ে।

লগতে অখিল গগৈয়ে কা বিৰোধী আন্দোলন তীব্ৰতৰ কৰাৰো আহ্বান জনালে। তেওঁ লগতে কয়, যদি ২০২১ত বিজেপিক পৰাভূত কৰিব লাগে তেতিয়া বিকল্প শক্তি গঢ়ি তুলিব লাগিব। ইফালে অখিল গগৈক আদালতত হাজিৰ কৰোৱাৰ সময়ত একাংশ সমৰ্থকে তেওঁৰ মুক্তিৰ দাবীৰে প্ৰতিবাদ কৰে। ইফালে কাৰ বিৰোধো কৰে ন্যায়ালয়ৰ চৌহদত উপস্থিত লোকসকলে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি