শেহতীয়া খবৰ
শিলচৰত সংখ্যালঘু আৰু চাহ জনগোষ্ঠীয় ভোটাৰে নিৰূপণ কৰিব সুস্মিতা-ৰাজদ্বীপৰ ভাগ্য  •  গভীৰ ৰহস্যৰ আৱৰ্তত চাপৰৰ বিজেপি নেতা তথা চিকিৎসক হত্যাকাণ্ডৰ ঘটনা, VIDEO  •  সোণোৱাল-মোডী চৰকাৰৰ প্ৰশংসাত পঞ্চমুখ অতুল বৰা  •  নতুন দিল্লীত ভাৰত চৰকাৰৰে নগা বিদ্ৰোহী এনএছচিএন (আই এম)ৰ যুদ্ধ বিৰতি পৰ্যালোচনা বৈঠক  •  মথুৰাপুৰৰ শ্ৰীপুৰত আশীৰ্বাদ গ্ৰাম্য সংগঠনৰ কাৰ্যালয় নিৰ্মাণৰ শুভাৰম্ভ  •  প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ ৫৬ ইঞ্চিৰ বুকুক উপহাস! মোডীক লৈ নিৰ্মাণ হ’ব লাগে কমেডী চিনেমা, কাৰ মন্তব্য এয়া...  •  ফ্লায়িং স্কোৱাডৰ দলক বাধাঃ হেলিকপ্টাৰত তালাচী চলাবলৈ নিদিলে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী ধৰ্মেন্দ্ৰ প্ৰধানে, VIDEO  •  থানাৰ ভিতৰতে কোন কংগ্ৰেছ নেতাই কাক শোধালে চৰ... VIDEO  •  তামুলপুৰৰ ছলিকান্দাত ইউপিপিএলৰ নিৰ্বাচনী সভা  •  ৰৌমাৰী পাথাৰত অঘটন, ট্ৰেক্টৰৰ চেপাত এজনৰ মৃত্যু

১৩ ফেব্ৰুৱাৰীত ৰাজ্যসভাত নাগৰিকত্ব বিধেয়ক! দিল্লীৰ পৰা কি ক’লে অখিলে, VIDEO

1,739

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৰাজ্যসভাত আজি উত্থাপন নহয় নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক। ১২ বজাত ৰাজ্যসভাত এই বিধেয়ক উত্থাপন কৰাৰ কথা আছিল যদিও, শেষ মুহূৰ্তত সদনত সৃষ্টি হোৱা হুলস্থূলীয়া পৰিৱেশৰ বাবে দিনৰ ২ বজালৈ সদনৰ কাম-কাজ স্থগিত ৰখা হয়। সংসদ ভৱনৰ সন্মুখত উপস্থিত আছে অখিল গগৈ, পলাশ চাংমা সহ জাতীয় দল-সংগঠনৰ নেতৃত্ব। ‘অসমীয়া প্ৰতিদিন’ৰ ডিজিটেল ডেস্কক অখিল গগৈয়ে সংসদ ভৱনৰ সন্মুখৰ পৰা জানিবলৈ দিয়া মতে- আজি সদনৰ কাম-কাজ আৰম্ভ হোৱা পূৰ্বে বিৰোধী দলসমূহৰ সৈতে এক বৈঠক অনুষ্ঠিত হৈছিল।

অখিল গগৈৰ মতে- ‘এই বিধেয়কখন উত্থাপন নহ’লেও মঙলবাৰে ৰাষ্ট্ৰপতিৰ ভাষণ সন্দৰ্ভত ধন্যবাদ সূচক প্ৰস্তাৱ গৃহীত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। যদি সেই প্ৰস্তাৱ গৃহীত হয় যায়, তেন্তে ১৩ ফেব্ৰুৱাৰী, বুধবাৰে ৰাজ্যসভাত নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক ২০১৬ গৃহীত হোৱাৰ পূৰ্ণ সম্ভাৱনা আছে।’ আৰু সেয়েহে অখিল গগৈয়ে বিৰোধী পক্ষক আহ্বান জনাইছে, মঙলবাৰে যাতে ৰাষ্ট্ৰপতিৰ ভাষণ সন্দৰ্ভত ধন্যবাদ প্ৰস্তাৱ গৃহীত কৰিব নোৱাৰে, তাৰ বাবে সদনৰ কাম-কাজ চলাত বাধা দিব লাগে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি