শেহতীয়া খবৰ
হিন্দু বাংলাদেশীক নাগৰিকত্ব প্ৰদানৰ বিৰোধিতাত কঁপিল শিৱসাগৰ  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  ২৭ জানুৱাৰীত ১২ ঘণ্টাৰ বাবে ৰাজ্য অচল কৰিব ৭০ সংগঠনে!  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিধানসভাত বিৰোধী আসনত বহিবলৈ অধ্যক্ষক পত্ৰ অগপৰ  •  বিশ্বনাথ জিলাৰ নতুন উপায়ুক্ত পৱিত্ৰ ৰাম খাউণ্ডৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  শিৱসাগৰ জিলাৰ উপায়ুক্ত হিচাপে ডঃএছ লক্ষ্মণৰ কাৰ্যভাৰ গ্ৰহণ  •  নুমলীগড়ৰ ৩৯নং ৰাষ্ট্ৰীয় ঘাইপথত অচিনাক্ত গাড়ীৰ খুন্দাত নাহৰফুটুকীৰ মৃত্যু  •  বিজেপিৰ দল আৰু চৰকাৰৰ সুমতি কামনাৰে কংগ্ৰেছৰ ভাগৱত পাঠ  •  গোৱালপাৰাত ৰাভা হাছং স্বায়ত্ব শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনত সৰ্বমুঠ ৬৫:৮১% ভোট গ্ৰহণ

চালক অবিহনেই ঘন্টাত ১১০ কিঃমি বেগত এঘন্টা ধৰি চলিল ৰে’ল

1,844

ডিজিটেল ডেস্কঃ নাই চালক! কিন্তু ঘন্টাত ১১০ কিলোমিটাৰ বেগত ৯২ কিলোমিটাৰ বাট অতিক্ৰম কৰে এখন ৰে’লে। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ পিলবাৰাত সংঘটিত হৈছে এই ঘটনা। আন্তৰাষ্ট্ৰীয় সংবাদ মাধ্যমত প্ৰকাশিত বাতৰি মতে, পিলবাৰাত এখন মালবাহী ৰে’ল গাড়ীয়ে চালক অবিহনেই ঘন্টাত ১১০ কিলোমিটাৰ বেগত ৯২ কিলোমিটাৰ বাট অতিক্ৰম কৰাৰ পিছত অৱশেষত লাইনচ্যুত হয়।

অষ্ট্ৰেলিয়ান পৰিবহণ সুৰক্ষা ব্যুৰ’ই জনোৱা মতে, যি সময়ত এই ঘটনা ঘটে সেইসময়ত মালবাহী ৰে’লখনৰ চালকজনে গাড়ীৰ পৰা নামি অন্য এটা ডবা নিৰীক্ষণ কৰিবলৈ গৈছিল। কিন্তু চালকজন উভতি আহে মানে ৰে’লখনে নিজে নিজেই গতি লয়। ইফালে ৰে’লখনৰ গতি বৃদ্ধি হৈ হৈ এটা সময়ত ১১০ কিলোমিটাৰ পৰ্যন্ত হয় যদিও অৱশেষত ৰে’ল নিয়ন্ত্ৰকে ৰে’লখন লাইনচ্যুত কৰাত সফল হয়। চালক অবিহনেই ৰে’লখন এঘন্টা ধৰি চলি আছিল। অৱশ্যে সেই সময়ত ৰে’লখনৰ ভিতৰতো কোনো লোক উপস্থিত নাছিল।

২৬৮ টা ডবাযুক্ত মালবাহী ৰেলখন কিদৰে নিজে নিজেই গতি ল’লে তাক লৈ তদন্ত আৰম্ভ কৰে অষ্ট্ৰেলিয়াৰ ৰে’ল পৰিবহণ বিভাগে। আনহাতে যান্ত্ৰিক বিজুতিৰ বাবেই এনে কাণ্ড সংঘটিত হৈছে বুলিও সন্দেহ কৰা হৈছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি