শেহতীয়া খবৰ
এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান  •  মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল মাৰ্ঘেৰিটা কয়লা চিণ্ডিকেটত জড়িত বুলি কৰা সাংসদ প্ৰদ্যুৎ বৰদলৈৰ মন্তব্যৰ বিৰুদ্ধে পুত্তলিকা দাহেৰে বিজেপিৰ উত্তাল প্ৰতিবাদ

অৱসৰ, যুৱৰাজে ক’লেঃ এই সিদ্ধান্ত মোৰ বাবে বৰ কষ্টকৰ…

419

ডিজিটেল ডেস্কঃ সকলো শ্ৰেণীৰ ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ ঘোষণা কৰিলে যুৱৰাজ সিঙে। ২০১১ চনৰ বিশ্বকাপৰ নায়ক যুৱৰাজে মুম্বাইৰ এক সংবাদমেলত কৰে এই ঘোষণা। আৱেগিক হৈ ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ জনপ্ৰিয় খেলুৱৈজনে অৱসৰ ঘোষণা কৰি ক’লে- এই সিদ্ধান্ত মোৰ বাবে বৰ কষ্টকৰ।

Image result for yuvraj singh

ভাৰতৰ ক্ৰিকেট জগতত যুৱৰাজৰ আছে এখন সুকীয়া আসন। যুৱৰাজে কেৰিয়াৰত ভাৰতৰ হৈ ৪০ খন টেষ্ট, ৩০৪ খন এদিনীয়া, ৫৮ খন আন্তৰাষ্ট্ৰীয় টি টুৱেন্টি মেচ খেলিছে। ২০১১ চনত ভাৰতে বিশ্বকাপ জয় কৰা ক্ষেত্ৰত যুৱৰাজৰ অৱদান আছিল উল্লেখ্যনীয়। এই বিশ্বকাপৰ শ্ৰেষ্ঠ খেলুৱৈৰ সন্মানো লাভ কৰিছিল যুৱৰাজে।

Image result for yuvraj singh

ক্ৰিকেটপ্ৰেমীয়ে যুৱৰাজৰ খেল উপভোগ কৰি লাভ কৰিছিল এক অন্য সোৱাদ। ২০০৭ চনত টি২০ বিশ্বকাপত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে খেলা এখন মেচত এটা অভাৰতে ৬ টাকৈ ছয় কোবাইছিল যুৱৰাজে। টি২০ ত এই ৰেকৰ্ড কেৱল আছে যুৱৰাজৰ নামত।

Image result for yuvraj singh

কেইটাবছৰৰ পূৰ্বে কেন্সাৰ ৰোগত আক্ৰান্ত হৈ যুৱৰাজৰ ক্ৰিকেটৰ যাত্ৰাৰ গতি কিছু লেমেহীয়া হৈছিল যদিও পিছৰ মেচ সমূহত পুনৰ তেও পূৰ্বৰ চন্দ ঘূৰাই পাইছিল। বাঁও হতীয়া বেটছমেন গৰাকীয়ে স্পিনাৰ বলিঙৰ ক্ষেত্ৰতো আছিল দখল। বিশ্বকাপ চলি থকা মাজতে ২০১১ বিশ্বকাপৰ নায়ক গৰাকীৰ অৱসৰ ঘোষণাই ক্ৰিকেটপ্ৰেমী সকলৰ মাজত যথেষ্ট প্ৰতিক্ৰিয়া সৃষ্টি কৰিছে।

Related image
আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি