শেহতীয়া খবৰ
ডিমা হাছাও স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ভোটগণনা, UPDATES  •  মুখ্যমন্ত্ৰীৰ ভাষণত জাতি-মাটি-ভেটি শ্ল'গানৰ পৰা হেৰাল জাতি  •  শ্ৰীশ্ৰী শঙ্কৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰূপালী জয়ন্তী সমাৰোহ  •  কিমান সুৰক্ষিত ইভিএম? ছাইবাৰ বিশেষজ্ঞৰ দাবী- ২০১৪ত হেক হৈছিল ইভিএম  •  কংগ্ৰেছী বাহিনীৰ হাতত প্ৰহৃত প্ৰাক্তন সৈনিক, বিজেপিৰ প্ৰশ্ন- সাধাৰণ মানুহৰ সুৰক্ষা ক’ত  •  এইবাৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ বাবে মোডীৰ তীৰ্থ যাত্ৰা যোজনা  •  সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগত হিমন্তৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত পুৰণিগুদামত জোঁৰ সমদল  •  জম্মু-কাশ্মীৰত সেনা-আৰক্ষীৰে সংঘৰ্ষত নিহত অসমৰ যুৱক  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ

যুৱ অলিম্পিকত ইতিহাস ৰচিলে ভাৰত জেৰেমী লালৰিন্দুগাই

288

ডিজিটেল ডেস্কঃ ৬ অক্টোবৰৰ পৰা আমেৰিকাত আৰম্ভ হোৱা যুৱ অলিম্পিকত ভাৰতে জিনিলে প্ৰথমটো স্বৰ্ণ। ৬২ কিঃগ্ৰাঃ ভাৰত্তোলন শাখাত ভাৰতৰ জেৰেমী লালৰিন্দুগাই জিনিলে এই স্বৰ্ণ পদক।

জেৰেমীৰ এই স্বৰ্ণপদক যুৱ অলিম্পিকৰ ইতিহাসত ভাৰতৰ বাবে প্ৰথমটো পদক। ইয়াৰ পূৰ্বে কোনো ভাৰতীয় খেলুৱৈয়ে যুৱ অলিম্পিকত অৰ্জন কৰা নাছিল স্বৰ্ণ। জেৰেমীয়ে মুঠ ২৭৪ কিঃগ্ৰাঃ ভাৰ দাঙি স্বৰ্ণ পদক অৰ্জন কৰে। জেৰেমীৰ স্বৰ্ণ পদকৰ সৈতে যুৱ অলিম্পিক ২০১৮ত ভাৰতৰ মুঠ পদকৰ সংখ্যা ৪টালৈ বৃদ্ধি হৈছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি