শেহতীয়া খবৰ
মহানগৰীৰ চানমাৰিত প্ৰাচী 'ছুইটছ'ত উত্তপ্ত পৰিস্থিতি  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  ইটালীত দলং খহি ৩০ জনৰ মৃত্যু  •  স্বাধীনতা দিৱসৰ প্ৰাকসন্ধ্যা দেশবাসীক সম্বোধন ৰাষ্ট্ৰপতিৰ  •  সাঁচিপতীয়া শিল্পী হৰিনাৰায়ণ কোঁৱৰলৈ চৰকাৰী স্বীকৃতি, উৎফুল্লিত বটদ্ৰৱাবাসী  •  নিৰীহ লোকক সেনাই অত্যাচাৰ চলোৱাৰ অভিযোগত উত্তপ্ত ওদালগুৰি  •  ১৫ আগষ্ট আহে, স্বাধীনতাহে নাহে...

মহানগৰীৰ কটাহবাৰীত বন্যহস্তীৰ সন্ত্ৰাস

509

ডিজিটেল সংবাদ, গুৱাহাটীঃ মহানগৰীৰ জন অৰণ্যত বুধবাৰে নিশাৰ ভাগত এটা বন্যহস্তী প্ৰৱেশ কৰাত কটাহবাৰী অঞ্চলত ত্ৰাসৰ সৃষ্টি হয়।

প্ৰাপ্ত বাতৰি মতে, আমচাং বনাঞ্চলৰ পৰা ওলাই অহা হাতীটোৱে নিশা পামহি বজাৰ হৈ কটাহবাৰী অঞ্চল পায়। স্থানীয় লোকসকলে এনেদৰে ৰাজপথেৰে এটা বন্যহস্তীৰ আগমন ঘটা প্ৰত্যক্ষ কৰি শংকিত হৈ পৰে।

লগে লগে কটাহবাৰীবাসীয়ে ঘটনা সন্দৰ্ভত বন বিভাগক খবৰ দিয়ে। পিছত বন বিভাগৰ কৰ্মীয়ে যথেষ্ট চেষ্টাৰ অন্তত হাতীটোক জন অৰণ্যৰ পৰা পুনৰ বনাঞ্চললৈ খেদি পঠিয়াবলৈ সমৰ্থ হয়।

উল্লেখ্য যে হাতীটোৱে কটাহবাৰী হৈ মহানগৰীৰ ঘোঁৰামাৰ, ভেটাপাৰা অঞ্চলটো বিচৰণ কৰিছিল। অৱশ্যে হাতীটোৱে কোনো অনিষ্ট সাধন কৰাৰ বাতৰি এই পৰ্যন্ত পোৱা হোৱা নাই। হাতীটো বৰ্তমান গড়ভঙা বনাঞ্চলত প্ৰৱেশ কৰা বুলি জানিবলৈ দিছে বন বিভাগে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি