শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

ইউপিএছচিত দশম স্থান দখল কৰা কোন এই তন্ময় বশিষ্ঠ শৰ্মা, সবিশেষ…

4,647

ডিজিটেল সংবাদ, গুৱাহাটীঃ শুকুৰবাৰে ঘোষণা হোৱা কেন্দ্ৰীয় লোকসেৱা আয়োগৰ সৰ্বভাৰতীয় অসামৰিক সেৱাৰ চূড়ান্ত ফলাফলত অসমৰ ১২ গৰাকী কৃতি শিক্ষাৰ্থীয়ে সফলতাৰে উত্তীৰ্ণ হৈছে। মুঠ ৭৫৯ জন প্ৰাৰ্থী উত্তীৰ্ণ হোৱা এই তালিকাত ১০৩ নং স্থান লাভ কৰিছে মৃগাংক শেখৰ পাঠকে। ঠিকে তেনেদৰে ১৩০ নং স্থানত ৰঞ্জিতা শৰ্মা, ১৪৫ নং স্থানত নমিতা শৰ্মা, ১৬৬নং স্থানত দীপাংকৰ চৌধুৰী, ১৭০ নং স্থানত গৰিমা শৰ্মা, ২০০ নং স্থানত ঋষভা গাৰ্গ, ২৮৭ নং স্থানত আৰণ্যক শইকীয়া, ৪২৯ নং স্থানত ফৌৰমান ব্ৰহ্ম, ৫২৫ নং স্থানত অভিষেক গোস্বামী, ৬৪৫ নং স্থানত তাপস বসুমতাৰী, ৬৫৬ নং স্থানত সৌৰভ শৰ্মা আৰু ৭০৮ নং স্থান লাভ কৰিছে দীক্ষা লাংথাছাই।

Image result for tanmay vashistha sharma assam facebook
তন্ময় বশিষ্ঠ শৰ্মা

এই পৰীক্ষাত ৰাজস্থানৰ কনিষ্ক কাটাৰিয়াই প্ৰথম স্থান দখল কৰাৰ লগতে দ্বিতীয় স্থান লাভ কৰিছে অক্ষত জৈনে। ঠিক তেনেদৰে তৃতীয় স্থানত আছে জুনাইড আহমেদ। আনহাতে সৰ্বভাৰতীয় এই পৰীক্ষাটোত দশম স্থান দখল কৰা তন্ময় বশিষ্ঠ শৰ্মা নামৰ কৃৰ্তি ছাত্ৰজন অসমৰ বুলি চৰ্চা হৈছিল যদিও শেহতীয়াকৈ এই মেধাৱী ছাত্ৰজন মধ্যপ্ৰদেশৰ শিৱপুৰীৰ নিবাসী বুলি জানিবলৈ পোৱা গৈছে। ইয়াৰ পূৰ্বে তন্ময়ে ২০১৭ বৰ্ষত সৰ্বভাৰতীয় অসামৰিক সেৱাৰ চূড়ান্ত পৰীক্ষাত ২১৫ নং স্থান দখল কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল। তন্ময়ৰ পিতৃ অশোক নগৰৰ এখন চকু চিকিৎসালয়ত কৰ্মৰত। ২০১১চনত মুম্বাই আইআইটিৰ পৰা সমগ্ৰ ভাৰতৰ ভিতৰতে ১২৬ নং স্থান দখল কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা তন্ময় বৰ্তমান মধ্যপ্ৰদেশ আৰক্ষীৰ এজন উচ্চপদস্থ বিষয়া হিচাপে কৰ্মৰত।

Image result for aranyak saikia
আৰণ্যক শইকীয়া

আনহাতে এই বৰ্ষৰ লোকসেৱা আয়োগৰ সৰ্বভাৰতীয় অসামৰিক সেৱাৰ চূড়ান্ত পৰীক্ষাত ২৮৭ নং স্থান দখল কৰা আৰণ্যক শইকীয়া হৈছে অসম আৰক্ষীৰ সঞ্চালক প্ৰধান কুলধৰ শইকীয়াৰ পুত্ৰ। ইয়াৰ পূৰ্বে ২০১৭ বৰ্ষত সৰ্বভাৰতীয় অসামৰিক সেৱাৰ পৰীক্ষাত সুখ্যাতিৰে উত্তীৰ্ণ হৈছিল আৰণ্যক শইকীয়া। পিছে পূৰ্বৰ তুলনাত এই বৰ্ষত ৰেংকৰ কিছু অৱনমিত হৈছে আৰণ্যক শইকীয়াৰ। বৰ্তমান আৰণ্যক শইকীয়া কৰ্ণাটক আৰক্ষীৰ এজন উচ্চপদস্থ বিষয়া।

৪২৯ নং স্থান লাভ কৰা ফৌৰমান ব্ৰহ্ম
আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি