শেহতীয়া খবৰ
শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান  •  মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল মাৰ্ঘেৰিটা কয়লা চিণ্ডিকেটত জড়িত বুলি কৰা সাংসদ প্ৰদ্যুৎ বৰদলৈৰ মন্তব্যৰ বিৰুদ্ধে পুত্তলিকা দাহেৰে বিজেপিৰ উত্তাল প্ৰতিবাদ  •  টীয়ক বৈদ্যুতিক উপ সংমণ্ডলত আছুৱে ওলমালে তলা, বিদ্যুৎ নিয়মীয়াকৰণৰ দাবী  •  বিতৰ্কৰ অন্ত পেলাই ৰাজমুকুট থিয়েটাৰত চুক্তিবদ্ধ হ'ল অভিনেত্ৰী প্ৰাঞ্জনা দত্ত

হোৱাটছএপৰ নতুন সংযোজন, ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে নতুন অভিজ্ঞতা

3,735

ডিজিটেল ডেস্কঃ বহুল ব্যৱহৃত ইনষ্টেন্ট মেজেজিং এপ হোৱাটছএপক অধিক সুৰক্ষিত আৰু ব্যৱহাৰকাৰীৰ অভিজ্ঞতাক উন্নীত কৰাৰ বাবে সংযোজন কৰা হৈছে কেতবোৰ নতুন ফীচাৰৰ। হোৱাটছএপৰ কৰ্তৃপক্ষই সদৰি কৰা মতে, এই নতুন ফীচাৰ সমূহৰ জৰিয়তে মেছেজিং এপটোৰ সুৰক্ষা অধিক বৃদ্ধি পোৱাৰ লগতে ব্যৱহাৰকাৰী সকলে এক অনন্য অভিজ্ঞতা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

হোৱাটছএপৰ কৰ্তৃপক্ষই প্ৰকাশ কৰা মতে, হোৱাটছএপ বিজিনেছ বেটা ২.১৯.৬০.৫ ভাৰ্জনত কোম্পানীয়ে কোনো ব্যক্তিৰ প্ৰফাইল ফটো চেভ কৰি ৰখাৰ অপশ্যনটো উঠাই দিছে। অৱশ্যে কোনো ব্যক্তিয়ে গ্ৰুপৰ ফটো চেভ কৰিব পাৰিব বুলিও জানিবলৈ দিয়ে কৰ্তৃপক্ষই। ইয়াৰ দ্বাৰা কোনো হোৱাটছএপ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে অসৎ উপায়েৰে কাৰোবাৰ প্ৰফাইল ফটো ব্যৱহাৰ কৰিব খোজে, তেন্তে সেয়া কৰিবলৈ সক্ষম নহ’ব। ইয়াৰ দ্বাৰা ব্যৱহাৰকাৰী অধিক সুৰক্ষিত হ’ব হোৱাটছএপত। আইঅ’এছৰ উপৰিও শেষতীয়া এণ্ড্ৰইড ভাৰ্জনৰ বাবেও এই নতুন ফীচাৰ প্ৰস্তুত কৰা হৈছে বুলিও প্ৰকাশ কৰে হোৱাটছএপে।

আনহাতে, হোৱাটছএপ ব্যৱহাৰকাৰীক প্ৰদান কৰা আন এটা ফীচাৰ হৈছে- এতিয়াৰ পৰা ব্যৱহকাৰীলৈ প্ৰেৰণ কৰা ষ্টিকাৰ, ইমোজী নটিফিকেশ্যন বাৰতে প্ৰত্যক্ষ কৰিব পাৰিব ব্যৱহাৰকাৰীয়ে। ইয়াৰ দ্বাৰা ব্যৱহাৰকাৰীয়ে লাভ কৰিব এক নতুন অভিজ্ঞতা। বৰ্তমান হোৱাটছএপে এই ফীচাৰ আই’এছত সংযোজন কৰিছে যদিও পৰৱৰ্তী সময়ত এণ্ড্ৰইডৰ বাবেই এয়া সংযোজন কৰা হ’ব।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি