শেহতীয়া খবৰ
মহানগৰীৰ লতাশিল আৰক্ষীৰ জালত ৩ মহিলা ড্ৰাগছ সৰবৰাহকাৰী  •  অৱশেষত আত্মসমৰ্পণ কৰিলে দীৰ্ঘদিনে পলাই ফুৰা এচিএছ বিষয়া নবাৰুন ভট্টাচাৰ্যই  •  বঙাইগাঁৱত খেদি খেদি দাৰে কাটি হত্যা এজনক  •  তৃতীয়খন টেষ্ট মেচত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ইংলেণ্ডৰ জয়  •  নলবাৰীত ৰমেশ চন্দ্ৰ শৰ্মাৰ স্মৃতিচাৰণ-গ্ৰন্থ উন্মোচনী সভা  •  অন্যায়ৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰি নহয়! ধনদাবী কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল জাতীয় সংগঠনৰ নেতা  •  সৰুপথাৰত প্ৰাণতোষ দাস সোঁৱৰণী বক্তৃতা প্ৰতিযোগিতা সম্পন্ন  •  ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা ৯ বজাতে খুলিব বেংক...  •  মা, এয়া তোমাৰ জন্মদিনৰ উপহাৰ...  •  অভয়াপুৰীৰ কাকৈজানাত পথ দুৰ্ঘটনাত নিহত শিক্ষক

আপডেট কৰক আৰু লাভ কৰক হোৱাটছএপত ফিংগাৰপ্ৰিন্ট ল’কৰ সুবিধা

1,333

ডিজিটেল ডেস্কঃ ছ’চিয়েল মেছেজিং এপ হোৱাটছএপে ব্যৱহাৰকাৰীৰ বাবে হোৱাটছএপত সংলগ্ন কৰিছে এক নতুন ফীচাৰ। এই ফীচাৰৰ জৰিয়তে হোৱাটছএপৰ সুৰক্ষা অধিক নিশ্চিত কৰা হৈছে। ভাৰতত হোৱাটছএপৰ এণ্ড্ৰইড বেটা ভাৰ্ছন ২.১৯.২২১ত সংলগ্ন কৰা এই নতুন ফীচাৰ অনুসৰি ব্যৱহাৰকাৰীয়ে এতিয়াৰে পৰা ফিংগাৰপ্ৰিন্টযোগে হোৱাটছএপ আনল’ক কৰিব পাৰিব। অৰ্থাৎ এণ্ড্ৰইড ফোন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে যিদৰে ফিংগাৰ চেঞ্চৰৰ সহায়ত ফোন আনলক কৰিব পাৰে, সেইদৰেই হোৱাটছএপো আনল’ক কৰিবলৈ সক্ষম হ’ব।

হোৱাটছএপৰ নতুন ফীচাৰ লাভ কৰিবলৈ প্ৰথমে এপটোৰ এণ্ড্ৰইড বেটা ভাৰ্ছন আপডেট কৰিব লাগিব। তাৰ পিছত হোৱাটছএপ ছেটিঙছলৈ গৈ একাউন্ট বিকল্প আৰু প্ৰাইভেচী বিকল্পত ক্লিক কৰি ফিংগাৰপ্ৰিন্ট ল’ক বাচনি কৰিব লাগিব। ফিংগাৰপ্ৰিন্ট ল’ক ইনেবল কৰিলে ব্যৱহাৰকাৰীয়ে হোটাছএপ খোলাৰ সময়ত আৰু ভিডিঅ’ কল কৰাৰ সময়ত ফিংগাৰ প্ৰিন্টেৰে আনল’ক কৰিব লাগিব।

ব্যৱহাৰকীয়ে এই ফিংগাৰপ্ৰিন্ট ল’ক ব্যৱহাৰৰ ক্ষেত্ৰত তিনিটা বিকল্প লাভ কৰিব। তাৎক্ষণিক, ১ মিনিট পিছত আৰু ৩০ মিনিট পিছত। যদি তাৎক্ষণিকত ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ক্লিক কৰে, তেন্তে ব্যৱহাৰকাৰীয়ে হোৱাটছএপত প্ৰতিটো মেছেজ খোলাৰ বাবে ফিংগাৰপ্ৰিন্টৰ সহায় ল’ব লাগিব। ঠিক তেনেকৈয়ে ১ মিনিট পিছত বা ৩০ মিনিট পিছত অপশ্যন বাছনি কৰিলে ব্যৱহাৰকাৰীয়ে সেই নিৰ্দিষ্ট সময়ৰ পিছত হোৱাটছএপ খুলিবলৈ হ’লে ফিংগাৰপ্ৰিন্টৰ ব্যৱহাৰ কৰিব লাগিব।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি