শেহতীয়া খবৰ
সাৱধান! নিজামুদ্দিন মাৰ্কাজলৈ গৈ লুকাই আছে নেকি, শেষ সময়সীমা বান্ধি দিলে চৰকাৰে, ৰুজু হ'ব গোচৰ...  •  কাছাৰৰ কোৰোনাত আক্ৰান্ত চজিবুৰৰ সৈতে সম্পৰ্ক থকা ৩ জনক কোৱাৰেন্টাইনলৈ প্ৰেৰণ, নিজামুদ্দিনলৈ যোৱা কাছাৰৰ ১২ জনৰ ৬জনক চিনাক্ত  •  টিহুত উৰাবাতৰি! হাতে হাতে যাঠি-জোং লৈ পথাৰে পথাৰে গঞা, গ্ৰেপ্তাৰ ৩ জন  •  মনীষ তিবৰেৱাল কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ মূলটো আমি ধৰিব পৰা নাই, সেইবাবে আমাৰ সন্দেহ বাঢ়িছেঃ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, VIDEO  •  মনীষ তিবৰেৱাল কোৰোনাত আক্ৰান্ত হোৱাৰ মূলটো আমি ধৰিব পৰা নাই, সেইবাবে আমাৰ সন্দেহ বাঢ়িছেঃ মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মা, VIDEO  •  কোৰোনাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়াটো এখন যুদ্ধতকৈ কম নহয়, মই অকলে নহয়, আমি সকলো একেলগে আছোঃ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত উপস্থিত হৈ কি ক'লে কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগুৱে, VIDEO  •  চেঙাৰ ৰৌমাৰী গাঁৱত অগ্নিকাণ্ডত ক্ষতিগ্ৰস্ত পৰিয়ালক বিভিন্নজনৰ সহায়ৰ হাত  •  দলৰ জন্মদিনত প্ৰতিজন কাৰ্যকৰ্তাই দৰিদ্ৰ লোকক সহায় কৰো আহকঃ বিজেপিৰ জন্মদিনত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডী  •  স্পেনিছ গাৰ্ডেনত কামৰূপ মহানগৰৰ উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগু

বন্ধ হ’ব ভোডাফোন আইডিয়া…

7,152

ডিজিটেল ডেস্কঃ বন্ধ হোৱাৰ দিশে ভোডাফোন আইডিয়া। গভীৰ অৰ্থ সংকটৰ মাজত আছে মোবাইল নেটৱৰ্ক প্ৰদান কৰা কোম্পানীটো। যোৱা ১০টা দশক ধৰি কোম্পানীটোৱে সন্মুখীন হোৱা লোকচানৰ পৰিমাণ ২লাখ কোটিৰো অধিক হ’ব। ইয়াৰ মাজতে চৰকাৰক কম সময়ৰ ভিতৰত দিবলগা ধন আন এক বোজা হৈ পৰিছো কোম্পানীটোৰ বাবে। এই কোম্পানীটো বন্ধ হ’লে প্ৰত্যক্ষভাৱে ১০ হাজাৰ লোক কৰ্ম সংস্থাপনহীন হোৱাৰ লগতে ভোডাফোন আইডিয়াৰ ৩০ কোটি মোবাইলৰ গ্ৰাহক ভীষণ সমস্যাত পৰিব।

কোম্পানীটোৰ জ্যেষ্ঠ আইনজীৱী মুকুল ৰোহতগীয়ে সোমবাৰে সদৰী কৰা মতে, ভোডাফোনে চৰকাৰক দিব লগা ধনৰাশিৰ পৰিমাণ ৭ হাজাৰ কোটি আছিল। এই ধনৰ ওপৰত সূত, জৰিমণা আদি সকলো মিলালে কোম্পানীটোৱে ২৩ হাজাৰৰ পৰা ২৫ হাজাৰ কোটি টকা আদায় দিব লাগিব চৰকাৰক।

এনে পৰিস্থিতিত কোম্পানীটোৱে বেংকৰ ঋণ নাপালে এদিনৰ পিছতে কোম্পানীটো বন্ধ কৰি দিয়াৰ আন বিকল্প পথ নাই। উল্লেখযোগ্য যে, উচ্চতম ন্যায়ালয়ে দিয়া শেহতীয়া নিৰ্দেশক লৈ অনিশ্চিয়তাৰ দিশে গতি কৰিছে এই টেলিকম কোম্পানীটোৱে। কিয়নো ন্যায়ালয়ে লোকচান ভৰি থকা মোবাইল কোম্পানী সমূহকো তাৎক্ষণিকভাৱে চৰকাৰক দিব লগা ধনসমূহ আদায় দিয়াৰ নিৰ্দেশ দিছে।

ভোডাফোন কৰ্তৃপক্ষই দূৰসঞ্চাৰ বিভাগক জনাই দিছে যে নিশাটোৰ ভিতৰতে ধন আদায় দিব পৰাকৈ তেওঁলোকৰ শক্তি নাই। ২০০৮ চনত ভোডাফোন আৰু আইডিয়া একলগ হৈছিল। অৱশ্যে ভাৰতী এয়াৰটেল আৰু টাটা গ্ৰুপে কিছু ধন ইতিমধ্যে জমা দিছে। এয়াৰটেলে চৰকাৰক দিবলগা ধনৰাশিৰ পৰিমাণ ২৫,৫৮৬ কোটি টকা। আনহাতে টাটাৰ টেলি চাৰ্ভিছে ১৩,৮০০ কোটি টকা আদায় দিবলগা আছে চৰকাৰক।এই অনাদায় ধন মোবাইল সেৱা প্ৰদান কৰা কোম্পানীসমূহে ২০২০ বৰ্ষৰ ১৭ মাৰ্চৰ ভিতৰত আদায় দিবলৈ অন্তিম দিন ধাৰ্য্য কৰি দিছে ন্যায়ালয়ে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি