শেহতীয়া খবৰ
মুজাফ্ফৰপুৰত একিউট এনকেফেলাইটিছ ছিণ্ড্ৰমত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা শিশুৰ সংখ্যা ১৩২ জনলৈ বৃদ্ধি  •  এছ ইউ ভি বাহনে মহতিয়াই নিলে পদপথত শুই থকা লোকক, নিহত ৩ শিশুসহ ৪জন  •  পথ দুৰ্ঘটনাত মন্ত্ৰী পুত্ৰসহ নিহত ৩  •  শিৱসাগৰ বাণিজ্য মহাবিদ্যালয়ৰ সোণালী জয়ন্তীৰ প্ৰস্তুতি তুংগত  •  কিছু সময়ৰ পিছতে প্ৰকাশ পাব এন আৰ চিৰ অতিৰিক্ত কৰ্তন তালিকা  •  মন্ত্ৰী নৱ দলেৰ গৃহ পঞ্চায়তত কৃষি বান্ধৰ দুৰ্নীতি, ২০ লাখৰ ঠাইত খৰচ নকৰিলে ১০ হাজাৰো, কাম নকৰাকৈয়ে সৰকালে ৮.৮০ লাখ টকা  •  ড° অনামিকা ৰায় সোঁৱৰণী ন্যাসৰ উদ্যােগত ৰোগীৰ অধিকাৰ দিৱস উদযাপন  •  ক্ৰিকেট বিশ্বকাপত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সন্মুখত শিৰণত আয়োজক দেশ ইংলেণ্ড  •  পৰস্ত্ৰীৰ অশ্লীল ফটো ছ'চিয়েল মিডিয়াত ভাইৰেল কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল বদৰপুৰৰ সেনা জোৱান  •  প্ৰাক্তন ক্ৰিকেটাৰ, গুৱাহাটী কমাৰ্চ কলেজৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ উমেশ শৰ্মাৰ দেহাৱসান

ভাৰত-অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মেচ চাবলৈ লণ্ডনৰ ষ্টেডিয়ামত উপস্থিত পলাতক সুৰা ব্যৱসায়ী বিজয় মালিয়া…

212

ডিজিটেল ডেস্কঃ পলাতক সুৰা ব্যৱসায়ী বিজয় মালিয়া দেওবাৰে ক্ৰিকেট বিশ্বকাপৰ ভাৰত আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ মাজৰ মেচখন চাবলৈ লণ্ডনৰ অ’ৱল মৈদানত উপস্থিত হয়। খেলখন চাবলৈ যোৱা সময়ত সাংবাদিকৰ এক প্ৰশ্নৰ উত্তৰত মালিয়াই কয়- মই খেল চাবলৈ আহিছো।

উল্লেখ্য যে, সুৰা ব্যৱসায়ীজনৰ বিৰুদ্ধে কেইবাটাও বেংকৰ পৰা ঋণ লৈ ভাৰতৰ পৰা পলাই যোৱা সন্দৰ্ভত গোচৰ ৰুজু হৈ আছে। কিছুদিন পূৰ্বে পলাতক সুৰা ব্যৱসায়ীজনে প্ৰত্যাৰ্পণৰ বাবে লণ্ডনৰ ন্যায়ালয়ত আৱেদন কৰিছিল যদিও, এই আৱেদন খাৰিজ কৰি দিয়া হৈছিল।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি