শেহতীয়া খবৰ
অৱশেষত আত্মসমৰ্পণ কৰিলে দীৰ্ঘদিনে পলাই ফুৰা এচিএছ বিষয়া নবাৰুন ভট্টাচাৰ্যই  •  বঙাইগাঁৱত খেদি খেদি দাৰে কাটি হত্যা এজনক  •  তৃতীয়খন টেষ্ট মেচত অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে ইংলেণ্ডৰ জয়  •  নলবাৰীত ৰমেশ চন্দ্ৰ শৰ্মাৰ স্মৃতিচাৰণ-গ্ৰন্থ উন্মোচনী সভা  •  অন্যায়ৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ কৰি নহয়! ধনদাবী কৰি ৰঙাঘৰত সোমাল জাতীয় সংগঠনৰ নেতা  •  সৰুপথাৰত প্ৰাণতোষ দাস সোঁৱৰণী বক্তৃতা প্ৰতিযোগিতা সম্পন্ন  •  মা, এয়া তোমাৰ জন্মদিনৰ উপহাৰ...  •  অভয়াপুৰীৰ কাকৈজানাত পথ দুৰ্ঘটনাত নিহত শিক্ষক  •  আগন্তুক বিটিএডি নিৰ্বাচনত শক্তিশালীভাৱে অৱতীৰ্ণ হ'ব বিজেপিঃ ওদালগুৰিত বিজেপিৰ ৰাজ্যিক সম্পাদক কিশোৰ উপাধ্যায়  •  বান্দৰদেৱাত ভাড়াঘৰত উদ্ধাৰ হেৰ’ইন, পলাতক মুল অভিযুক্ত...

স্বাধীনতা দিৱসত উইং কমাণ্ডাৰ অভিনন্দন বৰ্থমানলৈ ‘বীৰ চক্ৰ’

368

ডিজিটেল ডেস্কঃ নিয়ন্ত্ৰণ ৰেখা অতিক্ৰম কৰি ভাৰতত প্ৰৱেশ কৰা পাকিস্তানৰ এখন এফ-১৬ বিমান আকাশ মাৰ্গতে আক্ৰমণ চলাই ধ্বংস কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা ভাৰতীয় উইং কামাণ্ডৰ অভিনন্দন বৰ্থমানক দেশৰ তৃতীয় সৰ্ব্বোচ্ছ যুদ্ধ ক্ষেত্ৰৰ সন্মান ‘বীৰ চক্ৰৰে’ সন্মানিত কৰা হ’ব। অহা ১৫ আগষ্টৰ স্বাধীনতা দিৱস উপলক্ষ্যে আয়োজিত অনুষ্ঠানতে উইং কমাণ্ডাৰগৰাকীক এই সন্মানেৰে সন্মানিত কৰিব ভাৰত চৰকাৰে।

আনফালে বালাকোট আক্ৰমণৰ সময়ত মিৰাজ-২০০০ বিমানেৰে পাক অধিকৃত এলেকাত থকা জৈছ-ই-মহম্মদৰ ঘাটীত আক্ৰমণ চলাই সাহসিকতাৰ পৰিচয় দিয়া বায়ু সেনাৰ ৫ গৰাকী পাইলটকো স্বাধীনতা দিৱসৰ দিনা ‘বায়ু সেনা’ সন্মানেৰে সন্মানিত কৰিব।

লগতে ভাৰতীয় বায়ু সেনাৰ স্কোৱাৰ্ডন লীডাৰ মিনতী আগৰৱালে ২৭ ফেব্ৰুৱাৰীৰ বালাকোট আক্ৰমণৰ সময়ত যুঁজাৰু বিমান নিয়ন্ত্ৰক হিচাপে দেখুওৱা প্ৰদৰ্শনৰ বাবে তেওঁক ‘যুদ্ধ সেৱা’ সন্মানেৰে সন্মানিত কৰা হ’ব। সাহসিকতাৰ এই বঁটা প্ৰাপ্তসকলৰ সূচীত ১৪ আগষ্টত ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোৱিন্দে অনুমোদন জনাব।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি