শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

জীৱনৰ প্ৰতি ভাবুকি! কংগ্ৰেছৰ ৰেলীৰ পাছতে সুৰক্ষা বৃদ্ধিৰ দাবী অভিনেত্ৰী উৰ্মিলাৰ…

445

ডিজিটেল ডেস্কঃ অভিনেত্ৰী উৰ্মিলা মাতোণ্ডকাৰে মুম্বাই আৰক্ষীক অধিক সুৰক্ষা ব্যৱস্থাৰ বাবে দাবী জনায়। বোৰীৱালী ষ্টেচনত কংগ্ৰেছ আৰু বিজেপি কৰ্মীৰ মাজত সংঘটিত সংঘৰ্ষৰ পাছত জীৱনৰ প্ৰতি ভাবুকি সৃষ্টি হোৱা বুলি দাবী কৰিছে মাতোণ্ডকাৰে। উৰ্মিলা মাতোণ্ডকাৰ ২০১৯ৰ লোকসভা নিৰ্বাচনত উত্তৰ মুম্বাই সংসদীয় সমষ্টিৰ পৰা কংগ্ৰেছৰ প্ৰাৰ্থী হিচাপে প্ৰতিদ্বন্দ্বিতা আগবঢ়াব।

প্ৰাপ্ত খবৰ অনুসৰি, সংঘৰ্ষস্থলীত উপস্থিত এজন প্ৰত্যক্ষদৰ্শীয়ে এই সন্দৰ্ভত কয় যে, বিজেপি কৰ্মীসকলে বোৰীৱালী ৰেল ষ্টেচনৰ বাহিৰত কংগ্ৰেছ কৰ্মীক দেখাৰ পাছতেই ‘মোডী মোডী’ শ্ল’গান দিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। এই সংসদীয় সমষ্টিটোত বিজেপিয়ে গোপাল ছেট্টীক প্ৰাৰ্থী হিচাপে প্ৰক্ষেপ কৰিছে।

আনহাতে উৰ্মিলা মাতোণ্ডকাৰে সাংবাদিকৰ আগত কয় যে, বিজেপিৰ একাংশ কৰ্মকৰ্তা কংগ্ৰেছৰ ৰেলীৰ মাজত সোমাই গৈছিল আৰু তাৰপাছতেই তেওঁ নিজৰ সুৰক্ষা বৃদ্ধিৰ বাবে আৰক্ষীক জনাইছিল। লগতে শাসকীয় দলটো কৰ্মকৰ্তাসকলে নিৰ্বাচন বিধি এনেদৰে উলংঘা কৰাত তেওঁ আচৰিত হোৱা বুলি জনায়।

সাংবাদিকৰ আগত উৰ্মিলা মাতোণ্ডকাৰে কয়- ‘এয়া কেৱল আৰম্ভণিহে। এনে ধৰণৰ সংঘৰ্ষই আৰু অধিক হিংসাত্মক ৰূপ ল’ব পাৰে। মই আৰক্ষীক সুৰক্ষা বৃদ্ধি কৰাৰ বাবে কৈছো। কাৰণ ইয়াৰ দ্বাৰা মোৰ জীৱনৰ প্ৰতি ভাবুকি সৃষ্টি হৈছে।’

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি