শেহতীয়া খবৰ
লামডিং-পাথৰখোলাৰ ৰে'ল ষ্টেচনৰ মাজত অচিনাক্ত মৃতদেহ উদ্ধাৰ  •  অব্যাহত বিজেপিৰ কেন্দ্ৰীয় নিৰ্বাচনী কমিটিৰ বৈঠক, কাৰ মুখত বিৰিঙিব হাঁহি  •  অব্যাহত বিজেপিৰ কেন্দ্ৰীয় নিৰ্বাচনী কমিটিৰ বৈঠক, কাৰ মুখত বিৰিঙিব হাঁহি  •  গৃহকন্দল! মোডীভক্ত পিতৃয়ে কংগ্ৰেছৰ টিকট লাভ কৰা পুত্ৰক কৰিলে 'ত্যাজ্যপুত্ৰ’  •  অৰুণাচলত জব্দ ৩৪.৯ লাখ টকা  •  ৭ আলফা (স্বাঃ)ৰ কেডাৰে আৰক্ষীক চমজালে কি কি অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ, চাওক VIDEO  •  শিৱসেনাৰ ভৱিষ্যৎবাণী- ২০১৯ত ২১০ খন আসন লাভ কৰিব বিজেপিয়ে  •  যোৰহাট আৰু লখিমপুৰ সমষ্টিত চিপিআইৰ প্ৰাৰ্থীৰ নাম ঘোষণা...  •  যোৰহাট আৰু লখিমপুৰ সমষ্টিত চিপিআইৰ প্ৰাৰ্থীৰ নাম ঘোষণা...  •  বিজেপিৰ নিৰ্বাচনী কমিটীৰ বৈঠক অব্যাহত, বিলম্ব হ’ব প্ৰাৰ্থী তালিকা ঘোষণাত

কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীৰ সাংসদ পুঁজি কেলেংকাৰীঃ গুজৰাট উচ্চ ন্যায়ালয়ৰ কঠোৰ স্থিতি

807

ডিজিটেল ডেস্কঃ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীৰ সাংসদ পুঁজিৰ কেলেংকাৰীৰ এক গোচৰ সন্দৰ্ভত গুজৰাট উচ্চ ন্যায়ালয়ে গ্ৰহণ কৰিছে কঠোৰ স্থিতি। বৃহস্পতিবাৰে গুজৰাট উচ্চ ন্যায়ালয়ে আঁচনিসমূহ ৰূপায়নৰ বাবে সংস্থাসমূহক দিয়া ধন ঘূৰাই আনিবলৈ নিৰ্দেশ জাৰি কৰে।

অৱশ্যে কিছুদিন পূৰ্বেই কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰীগৰাকীৰ সাংসদ পুঁজিত সংঘটিত কেলেংকাৰীৰ কথা পোহৰলৈ অহাৰ পাছত সেই ধন দিয়া সংস্থাসমূহৰ পৰা পুনৰ ধন ঘূৰাই অনাৰ নিৰ্দেশ জাৰি কৰা হৈছিল। কেগৰ সমীক্ষাত এই কথা জানিব পৰা পিছত গুজৰাটৰ এগৰাকী কংগ্ৰেছ বিধায়কে এই সন্দৰ্ভত ন্যায়ালয়ৰ দ্বাৰস্থ হয়।

কাৰ্যবাহী মুখ্য ন্যায়াধীশ এ এছ দেৱ আৰু বীৰেন বৈষ্ণৱ বিচাৰপীঠত বিষয়টোৰ সন্দৰ্ভত চৰকাৰে বৰ্তমানলৈ কৰা তদন্তৰ ফাইল বিচাৰে। গুজৰাট কংগ্ৰেছ অধ্যক্ষ অংকলাৱ বিধান সভা সমষ্টিৰ বিধায়ক অমিত ছাৱডাই ২০১৭ৰ জুলাইত স্মৃতি ইৰাণীৰ বিৰুদ্ধে এক পি আই এল জাৰি কৰিছিল।

য’ত অভিযোগ উত্থাপন কৰা হৈছিল যে- ৰাজ্যসভাৰ সাংসদ পুঁজিৰ ধন অপব্যয় কৰা হৈছে। আঁচনি ৰূপায়নৰ বাবে ধন দিয়া সংস্থাসমূহে কেলেংকাৰী সংঘটিত কৰিছে এই সন্দৰ্ভত। আৰু ইয়াৰ পাছতেই ন্যায়ালয়ে সেই ধন ঘূৰাই অনাৰ বাবে নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি