শেহতীয়া খবৰ
গুৱাহাটীত হাস্পতালৰ আই চি ইউৰ ভিতৰত অনাধিকাৰ প্ৰৱেশৰ অপৰাধত আটক হ'ল ৩ সাংবাদিক  •  গুৱাহাটীত হাস্পতালৰ আই চি ইউৰ ভিতৰত অনাধিকাৰ প্ৰৱেশৰ অপৰাধত আটক হ'ল ৩ সাংবাদিক  •  ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰক হত্যাৰ ভাবুকি অসমৰ যুৱকৰ!  •  ভাৰতীয় ক্ৰিকেটাৰক হত্যাৰ ভাবুকি অসমৰ যুৱকৰ!  •  ৰহাৰ খলিহামাৰীত জ্বলা-কলা খোৱাইছে পথৰ দুৰৱস্থাই, VIDEO  •  ক্ষিৰোদ বৰুৱা আন্তঃজিলা ফুটবল, উদ্বোধনী খেলত শদিয়াৰ জয়লাভ  •  ক্ষিৰোদ বৰুৱা আন্তঃজিলা ফুটবল, উদ্বোধনী খেলত শদিয়াৰ জয়লাভ  •  নাৰায়ণপুৰৰ জনাঞ্চলত বাঘ উদ্ধাৰ…  •  লালুকত দাৰে ঘপিয়াই বৃদ্ধক হত্যাৰ চেষ্টা কিশোৰৰ! উত্তেজিত ৰাইজে জ্বলাই দিলে ঘৰ...  •  ৰহাত দিন দুপৰতে চোৰে লুটিলে মূল্যবান সামগ্ৰী, VIDEO

ওদালগুৰি গোলমাগাওঁ হাইস্কুলত নিশালৈকে চলিল ভোটদান

কেবাটাও কেন্দ্ৰত ইভিএম বিসংগতিত কিছু পলম ভোটগ্ৰহণ প্ৰক্ৰিয়া

32

ডিজিটেল সংবাদ, ওদালগুৰিঃ মঙ্গলদৈ লোকসভা সমষ্টিৰ অন্তৰ্গত ওদালগুৰি বিধানসভা সমষ্টিৰ গোলমাগাও হাইস্কুল প্ৰাঙ্গণৰ ভোটগ্ৰহণ কেন্দ্ৰত নিশালৈ চলিল ভোটদান প্ৰক্ৰিয়া। ভোটকেন্দ্ৰটোত আছিল সৰ্বমুঠ ১,১২৭টা ভোট। পুৱা ৭ বজাৰ পৰা ভোট গ্ৰহণ আৰম্ভ হয় যদিও ইভিএম মেচিন বিকল হোৱাত বিকল্প ইভিএম সংযোগ কৰিব লগা হয়। যাৰ ফলত বহু পলমকৈহে আৰম্ভ হয় ভোটদান প্ৰক্ৰিয়া। ইয়াৰোপৰি ভোটদান কাৰ্য বহু লেহেমীয়া হোৱাত নিৰ্দিষ্ট সময়ৰ ভিতৰতো বহু ভোটাৰ বাহিৰত শাৰীপাতি থাকিব লগীয়া হয়।

সন্ধিয়া ৭-৩০ বজাতো ভোটকেন্দ্ৰটোত শেষ হোৱা নাই ভোটদান প্ৰক্ৰিয়া। নিশা ৯ বজালৈ ভোটগ্ৰহণ চলাৰ সম্ভাৱনা আছে ভোটকেন্দ্ৰটোত। ইফালে নিৰ্দিষ্ট সময় উকলি যোৱাত ভোট গ্ৰহণ কেন্দ্ৰটোৰ বিদ্যালয়ৰ গেট বন্ধ কৰি দিয়াত বহু ভোটাৰ বাহিৰত থাকি যায়। যাৰ বাবে সেইসকল ভোটাৰ ভোটদানৰ পৰা বঞ্চিত হব লগা হয়। আনহাতে ওদালগুৰি ছোৱালী উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয় ভোটকেন্দ্ৰটোত ৰাতিপুৱা ইভিএম বিসংগতিৰ বাবে কিছুসময়ৰ বাবে ভোটগ্ৰহণ প্ৰক্ৰিয়া বন্ধ থকাৰ লগতে বনগাওঁ হাইস্কুল আৰু ওদালগুৰি বাপুজী নগৰ প্ৰাথমিক বিদ্যালয় প্ৰাঙ্গনৰ ভোটগ্ৰহণ কেন্দ্ৰ দুটাটো ভোটগ্ৰহণৰ পূৰ্বে কিছু সময় ইভিএম বিসংগতিৰ বাবে বন্ধ থাকে ভোটগ্ৰহণ প্ৰক্ৰিয়া।

অৱশ্যে পিছত ইভিএম বিশেষজ্ঞই গৈ মেচিনসমূহ পুনৰ সক্ৰিয় কৰাত পুনৰ কিছু পলমকৈ ভোটদান আৰম্ভ হোৱা বুলি উপস্থিত প’লিং, প্ৰিজাইডিং বিষয়াসকলে সাংবাদিকক জানিবলৈ দিয়ে। ইফালে জিলাখনৰ তিনিওতা সমষ্টিতে আনকেবাটাও ভোটগ্ৰহণ কেন্দ্ৰত ইভিএম মেচিন সাময়িক ভাৱে ব্যাহত হয়। যাৰ বাবে সেই কেন্দ্ৰ সমূহত কিছু পলমকৈ অনুষ্ঠিত হয় ভোট গ্ৰহণ প্ৰক্ৰিয়া।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি