শেহতীয়া খবৰ
ধূপধৰাৰ ধানবৰীত বাঁহৰ সাঁকোৰ পৰা পৰি মৃত্যু এজনৰ  •  লালুকত অভিৰুচি শিল্পী সৈনিকৰ নাট কৰ্মশালা সম্পন্ন  •  ধূপধৰাত দ্বিতীয় বাৰ্ষিক বায়খো উৎসৱ উদযাপন, জলন্ত অঙঠাৰ ওপৰত নৃত্য প্ৰদৰ্শন  •  সুদুৰ ম্যানমাৰৰ পৰা আহি অসমৰ জোঁৱাই হ'ল অবৈধ ৰোহিংগা, আদালত চৌহদত বিষ্ফোৰক স্বীকাৰোক্তি, VIDEO  •  ধূপধৰাত কবৰ খান্দি আৰক্ষীয়ে উদ্ধাৰ কৰিলে শিশুৰ মৃতদেহ, পানীত পৰি মৃত্যু হোৱাৰ পিছত জনোৱা নাছিল আৰক্ষীক  •  কাৰ আশীৰ্বাদত বৰাকত চলিছে অবৈধ সাৰৰ চিণ্ডিকেট, আৰক্ষীৰ অভিযানত শুকুৰবাৰে নিশা জব্দ ২৮ খন সাৰভৰ্তি ট্ৰাক  •  বঙাইগাঁৱৰ সিদলসতীত ৰাইজে কৰায়ত্ত কৰিলে ডকাইত, VIDEO  •  গৰৈমাৰীত আছুৰ বন্যাৰ্তৰ মাজত খাদ্য সামগ্ৰী বিতৰণ  •  দক্ষিণ কামৰূপত হ্ৰাস পাইছে ব্ৰহ্মপুত্ৰ-কলহীৰ জলপৃষ্ঠঃ একাংশ উভতিছে নিজা ঘৰলৈ, অধিকাংশ দুৰ্গত এতিয়াও গৰু-ছাগলীৰ সৈতে আশ্ৰয় শিবিৰ, ওখ-ভেটিত  •  ওদালগুৰিত ২১৯ কৃৰ্তী শিক্ষাৰ্থীক আছুৰ অভিনন্দনঃ বানপানীক ৰাষ্ট্ৰীয় সমস্যাৰূপে ঘোষণাৰ দাবী, অসমত শিক্ষাৰ নামত ৰাজনীতি-ব্যৱসায় চলোৱাৰো অভিযোগ সংগঠনটোৰ

ঝাৰখণ্ডত শ্বহীদ ওদালগুৰিৰ জোৱান, শ্বহীদৰ ঘৰত কান্দোনৰ ৰোল, চাওক VIDEO

738

ডিজিটেল সংবাদ, ওদালগুৰিঃ উগ্ৰপন্থীৰ বিৰুদ্ধে যুজি শ্বহীদ ওদালগুৰিৰ পুঠিমাৰীৰ বিশ্বজিৎ চৌহান। ঝাৰখণ্ডত চিআৰপিএফত জোৱান হিচাপে কৰ্মৰত আছিল বিশ্বজিৎ।

ওদালগুৰিৰ কমল চৌহানৰ পুত্ৰ বিশ্বজিৎ চৌহানে (২৪) চাৰি বছৰ পূবে চি আৰ পি এফত যোগদান কৰিছিল। ঝাৰখণ্ডত উগ্ৰপন্থীৰ সৈতে যুজি শ্বহীদ হোৱাৰ খবৰ পোৱাৰ পিছতে সোমবাৰে শোকত ভাগি পৰে পৰিয়ালৰ লোকসকল।

জোৱান জনৰ শ্বহীদ হোৱাৰ খবৰ পোৱাৰ পিছত শোকাকুল পৰিবেশৰ সৃষ্টি হৈছে জোৱান জনৰ ওদালগুৰি জিলাৰ পুথিমাৰীস্থিত বাসগৃহত।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি