শেহতীয়া খবৰ
হাজোৰ সনাতন ডেকাৰ হত্যাকাণ্ডঃ পলাতক খবিৰউদ্দিন আহমেদক গ্ৰেপ্তাৰ... • ৰাজ্যত পুনৰ ১৫ জন নতুন কোৰোনা ৰোগী চিনাক্ত • ৰুদ্ৰ ৰূপ লৈছে কপিলীয়ে, ছিঙিলে ২ টা মথাউৰি, বাসগৃহৰ ভিতৰতো সোমাল পানী, VIDEO • ভয়ংকৰ দৃশ্য! আপুনি পূৰ্বে নেদেখা বিস্ফোৰণ প্ৰত্যক্ষ কৰক, VIDEO • ভাৰতত কোৰোনাৰ সন্ত্ৰাস অব্যাহত, বিগত ২৪ ঘন্টাত মৃত্যু ১৯৪ গৰাকীৰ, আক্ৰান্ত ৬,৫৬৬... • নিজামুদ্দিন মাৰ্কাজৰ তবলিগি জামাতঃ আৰক্ষীয়ে বৃহস্পতিবাৰে ৫৩৬ বিদেশী নাগৰিকৰ বিৰুদ্ধে দাখিল কৰিব ১২খন চাৰ্জশ্বীট • ভাৰতত কোৰোনাত আক্ৰান্ত হৈ মৃত্যু হোৱা লোকৰ সংখ্যা ৪,৫৩৪ জনলৈ বৃদ্ধি • অৱসৰপ্ৰাপ্ত জিলা আৰু চেচন ন্যায়াধীশ ইছমাইল হুছেইন মল্লিকৰ পৰলোকপ্ৰাপ্তি • নামনি সোৱণশিৰি জলবিদ্যুৎ প্ৰকল্পত ব্যাপক ভূমিস্খলন, আতংকিত ৰাইজ • কৃষ্ণাই নৈৰ গৰাখহনীয়াৰ ভয়ংকৰ ৰূপ ধাৰণ

উত্তৰ প্ৰদেশৰ ৰঙ্গোৎসৱত উজ্বলিল ওদালগুৰিৰ শিল্পী দল

313

ডিজিটেল সংবাদ, ওদালগুৰিঃ উত্তৰ প্ৰদেশৰ বৃন্দাবনত বিগত ১৯ তাৰিখৰ পৰা চাৰিদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে অনুষ্ঠিত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ নাট আৰু নৃত্য প্ৰতিযোগিতামূলক অনুষ্ঠান ৰঙ্গোৎসৱত উজ্বলিল ওদালগুৰিৰ দোৱামাখাৰ কৃষ্টি দল। ড৹ অৰুণীমা বৰুৱাৰ নেতৃত্বত এই উৎসৱত অংশগ্ৰহণ কৰা ওদালগুৰিৰ এই শিল্পী দলটোৱে ৰাভা লোকনৃত্য পৰিৱেশন কৰি দ্বিতীয় স্থান পাবলৈ সক্ষম হয়।

ইয়াৰোপৰি দলটোৱে শ্ৰেষ্ঠ শৃংখলিত দল হিচাপে পুৰষ্কাৰ বুটলিবলৈ সক্ষম হয়। আনহাতে অসমৰ বিশিষ্ট নাট্যকৰ্মী দিপাংকৰ ৰাভাক উক্ত অনুষ্ঠানতে হৰিবংশ ৰাষ্ট্ৰীয় বটাঁৰে সন্মানিত কৰা হয়। ওদালগুৰি দোৱামখা কৃষ্টি সংঘৰ সাংস্কৃতিক দলে ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত লাভ কৰা এনে সাফল্য‌ই দোৱামখাৰ লগতে ওদালগুৰিবাসীকো আনন্দিত কৰে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি