শেহতীয়া খবৰ
শ্ৰীশ্ৰী শঙ্কৰদেৱ মহাবিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হ'ব ৰূপালী জয়ন্তী সমাৰোহ  •  কংগ্ৰেছী বাহিনীৰ হাতত প্ৰহৃত প্ৰাক্তন সৈনিক, বিজেপিৰ প্ৰশ্ন- সাধাৰণ মানুহৰ সুৰক্ষা ক’ত  •  এইবাৰ প্ৰৱাসী ভাৰতীয়ৰ বাবে মোডীৰ তীৰ্থ যাত্ৰা যোজনা  •  সাম্প্ৰদায়িক মন্তব্য দিয়াৰ অভিযোগত হিমন্তৰ বিৰুদ্ধে এজাহাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়ক বাতিলৰ দাবীত পুৰণিগুদামত জোঁৰ সমদল  •  জম্মু-কাশ্মীৰত সেনা-আৰক্ষীৰে সংঘৰ্ষত নিহত অসমৰ যুৱক  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে মত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ ৰাজনৈতিক নেতাৰ  •  ডিমা হাছাও স্বায়ত্ত শাসিত পৰিষদৰ নিৰ্বাচনৰ ফলাফল… UPDATES  •  পদূলিত গামোচা আঁৰি নাগৰিকত্ব সংশোধনী বিধেয়কৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ ১০ খন গাঁৱৰ

কৃষ্ণাইত ধনদাবীৰ টকা নিবলৈ আহি আটক দুজন

823

ডিজিটেল সংবাদ, কৃষ্ণাইঃ গোৱালপাৰা জিলাৰ কৃষ্ণাইত এগৰাকী ব্যৱসায়ীক ধনদাবী কৰি টকা নিবলৈ আহি ৰাইজৰ ৰোষত পৰিল দুজন যুৱক৷ ধনদাবীৰ টকা নিবলৈ অহা যুৱক দুজনক প্ৰথমে পিঠিত সোধালে ৰামপিটন তাৰ পিছত আৰক্ষীক গটাই দিলে ৰাইজে৷ যুৱক দুজন ৰংজুলি আৰক্ষী থানাৰ অন্তৰ্গত কাচাদলৰ অসম-মেঘালয় সীমান্তৰ চালজাগ্ৰীং চাংমা (২১) আৰু চেংবা চাংমা (১৯)৷

জানিব পৰা মতে, কৃষ্ণাইৰ আবু বক্কৰ ছিদ্দিক নামৰ ব্যৱসায়ীজনক ফোন যোগে কোনো লোকে ২ লাখ টকা বিভিন্ন ভয়-ভাবুকিৰে ধনদাবী কৰিছিল৷ পিছত দাবী কৰা ধন কৃষ্ণাইৰ নাঙল বাছ আস্থানত নিবলৈ এই দুই গৰাকী যুৱক আহিছিল৷ যুৱক দুজনক ৰাইজে আটক কৰি ৰামপিটন দি আৰক্ষীক গটাই দিয়ে৷

অৱশ্যে ফোনযোগে ব্যৱসায়ীজনক ধনদাবী কৰা প্ৰকৃত লোকজন টকা নিবলৈ অহা নাছিল৷ যুৱক দুজনক আটক কৰাৰ পাছতে মোবাইল বন্ধ কৰি ৰাখে ধনদাবী কৰা প্ৰকৃত অভিযুক্তজনে৷ ঘটনা সন্দৰ্ভত আৰক্ষীয়ে এক গোচৰ ৰুজু কৰি প্ৰকৃত অভিযুক্তৰ সন্ধান আৰম্ভ কৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি