শেহতীয়া খবৰ
বঙাইগাঁৱত সৰ্বভাৰতীয় পৰ্যায়ৰ শৰীৰচৰ্চা প্ৰতিযোগিতা  •  এজাক বৰষুণতে বুৰ গ'ল স্মাৰ্ট চিটি গুৱাহাটী  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  দেৰগাঁৱৰ আফাজুৰ ৰহমানৰ প্ৰযুক্তিবিদ্যাৰে চমকঃ ঘন্টাত ৩৫ কিলোমিটাৰ বেগী সৌৰশক্তিত চালিত বাহন উদ্ভাৱন  •  অসমৰ আন এটা সশস্ত্ৰ সংগঠনৰ যুদ্ধবিৰতি ঘোষণা, ওদালগুৰিত ইউজিপিঅ'ই জমা দিলে অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ  •  চন্দ্ৰযান-২ সন্দৰ্ভত ইছৰ’ই কৰিলে টুইট...  •  কৃষি বিজ্ঞান কেন্দ্ৰ নগাঁৱৰ উদ্যোগত 'বৃহৎ পৰিসৰত গছ পুলি ৰোপণ' কাৰ্যসূচী  •  মডেল বিটিচিত জৰাজীৰ্ণ পথ, ক্ষুব্ধ এবিএমছুৰ কোকৰাঝাৰ-ফুটকিবাৰী পথ অৱৰোধ, ক্ষুৰধাৰ সমালোচনা হাগ্ৰামা-প্ৰমিলাক  •  বলিউডৰ আটাইতকৈ বিগ বাজেট ছবি, ‘ৰাৱণ’ৰ চৰিত্ৰত দেখা পাব পাৰে বাহুবলীক!  •  আমেথিবাসীলৈ কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী স্মৃতি ইৰাণীৰ উপহাৰ...

কৃষ্ণাইত ধনদাবীৰ টকা নিবলৈ আহি আটক দুজন

846

ডিজিটেল সংবাদ, কৃষ্ণাইঃ গোৱালপাৰা জিলাৰ কৃষ্ণাইত এগৰাকী ব্যৱসায়ীক ধনদাবী কৰি টকা নিবলৈ আহি ৰাইজৰ ৰোষত পৰিল দুজন যুৱক৷ ধনদাবীৰ টকা নিবলৈ অহা যুৱক দুজনক প্ৰথমে পিঠিত সোধালে ৰামপিটন তাৰ পিছত আৰক্ষীক গটাই দিলে ৰাইজে৷ যুৱক দুজন ৰংজুলি আৰক্ষী থানাৰ অন্তৰ্গত কাচাদলৰ অসম-মেঘালয় সীমান্তৰ চালজাগ্ৰীং চাংমা (২১) আৰু চেংবা চাংমা (১৯)৷

জানিব পৰা মতে, কৃষ্ণাইৰ আবু বক্কৰ ছিদ্দিক নামৰ ব্যৱসায়ীজনক ফোন যোগে কোনো লোকে ২ লাখ টকা বিভিন্ন ভয়-ভাবুকিৰে ধনদাবী কৰিছিল৷ পিছত দাবী কৰা ধন কৃষ্ণাইৰ নাঙল বাছ আস্থানত নিবলৈ এই দুই গৰাকী যুৱক আহিছিল৷ যুৱক দুজনক ৰাইজে আটক কৰি ৰামপিটন দি আৰক্ষীক গটাই দিয়ে৷

অৱশ্যে ফোনযোগে ব্যৱসায়ীজনক ধনদাবী কৰা প্ৰকৃত লোকজন টকা নিবলৈ অহা নাছিল৷ যুৱক দুজনক আটক কৰাৰ পাছতে মোবাইল বন্ধ কৰি ৰাখে ধনদাবী কৰা প্ৰকৃত অভিযুক্তজনে৷ ঘটনা সন্দৰ্ভত আৰক্ষীয়ে এক গোচৰ ৰুজু কৰি প্ৰকৃত অভিযুক্তৰ সন্ধান আৰম্ভ কৰিছে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি