শেহতীয়া খবৰ
মহানগৰীৰ চানমাৰিত প্ৰাচী 'ছুইটছ'ত উত্তপ্ত পৰিস্থিতি  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  ইটালীত দলং খহি ৩০ জনৰ মৃত্যু  •  স্বাধীনতা দিৱসৰ প্ৰাকসন্ধ্যা দেশবাসীক সম্বোধন ৰাষ্ট্ৰপতিৰ  •  সাঁচিপতীয়া শিল্পী হৰিনাৰায়ণ কোঁৱৰলৈ চৰকাৰী স্বীকৃতি, উৎফুল্লিত বটদ্ৰৱাবাসী  •  নিৰীহ লোকক সেনাই অত্যাচাৰ চলোৱাৰ অভিযোগত উত্তপ্ত ওদালগুৰি  •  ১৫ আগষ্ট আহে, স্বাধীনতাহে নাহে...

ত্ৰিপুৰাত চৰকাৰৰ বিৰুদ্ধে সৰৱ ১০ সহ্স্ৰাধিক শিক্ষক

188
ডিজিটেল সংবাদ, আগৰতলাঃ দীৰ্ঘসময় ধৰি নীৰৱতা অৱলম্বনৰ পিছত পুনৰ সৰৱ হৈ পৰিছে চাকৰি ত্যাগৰ নিৰ্দেশ লাভ কৰা ত্ৰিপুৰাৰ ১০ সহস্ৰাধিক শিক্ষক। এই অনুযায়ী যোৱা ৬ আগষ্টত চাকৰি ত্যাগ কৰিবলৈ চৰকাৰে নিৰ্দেশ প্ৰদান কৰা শিক্ষকসকলে ৰাজ্যখনৰ ৰাজধানী আগৰতলাত ধৰ্ণা প্ৰদৰ্শন কৰে।

ধৰ্ণা কালত শিক্ষকসকলে সংবাদ মাধ্যমৰ আগত দাবী কৰে যে বিনা দোষত তেওঁলোকক এনেদৰে চৰকাৰে শাস্তি প্ৰদৰ্শন কৰিছে। একেই পদ্ধতিৰে সকলোৱে চাকৰি পোৱাৰ পিছতো কিয় কেৱল শিক্ষকসকলকহে বাছি লোৱা হ’ল বুলি প্ৰশ্ন কৰি এনে নিৰ্দেশ তেওঁলোকে কোনো কাৰণতে মানি নলয় বুলি স্পষ্ট কৰি দিয়ে।

ইফালে শিক্ষা বিষয়াৰ এগৰাকী শীৰ্ষ বিষয়াই এই সন্দৰ্ভত মন্তব্য কৰিছে যে বিষয়টো সন্দৰ্ভত বিভাগৰ কোনো কৰণীয় নাই কিয়নো সমস্ত প্ৰক্ৰিয়া ন্যায়ালয়ৰ নিৰ্দেশত সম্পন্ন কাৰ হৈছে। চৰকাৰে আদালতৰ নিৰ্দেশ মানি চলি কাম কৰিবলৈ বাধ্য বুলিও সদৰী কৰে বিষয়াগৰাকীয়ে।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি