শেহতীয়া খবৰ
গুৱাহাটীৰ গড়চুক আৰক্ষীৰ জালত দুৰ্ধৰ্ষ গাড়ীচোৰ  •  প্ৰথম, দ্বিতীয় শ্ৰেণীৰ শিক্ষাৰ্থীৰ বেগৰ ওজন হ’ব লাগিব ১.৫ কেজি, দ্বিতীয় শ্ৰেণীলৈ দিব নোৱাৰিব হোমৱৰ্ক  •  মুম্বাইত উজ্বলিল অসম সন্তান ভাৰ্গৱ...  •  উলুবাৰীত দ্ৰুতবেগী ট্ৰাকে মহটিয়ালে আই আই টিৰ দুজন ছাত্ৰক  •  চামগুৰিত পিঞ্জৰাবদ্ধ প্ৰকাণ্ড নাহৰফুটুকী বাঘ  •  আজি উত্তৰ প্ৰদেশলৈ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী  •  আজি ঘোষণা ছত্তীশগড়ৰ পৰৱৰ্তী মুখ্যমন্ত্ৰীৰ নাম  •  জৈৱিক পদ্ধতিৰে নাৰায়ণপুৰত কৃষি বিপ্লৱৰ সূচনা বে-চৰকাৰী সংস্থা সালোক্য সেৱা কাননৰ  •  জৈৱিক পদ্ধতিৰে নাৰায়ণপুৰত কৃষি বিপ্লৱৰ সূচনা বে-চৰকাৰী সংস্থা সালোক্য সেৱা কাননৰ  •  নগাঁৱত ৰহস্যজনক ঘটনা, চিকিৎসালয়ৰ পৰাই সন্ধানহীন হ’ল ৰোগী

দেশৰ নিৰাপত্তাৰ গুৰুদায়িত্ব ল’ব অসমৰ ১৩ যুৱতীয়ে

1,645

ডিজিটেল ডেস্কঃ দেশত পোনপ্ৰথমবাৰৰ বাবে দিল্লী আৰক্ষীত সংযুক্ত হব মহিলা SWAT (Special Weapons And Tactics) দল। এই মহিলা দলটোত আছে ৩৬ গৰাকী মহিলা।

আৰক্ষী অধীক্ষক অমূল্য পাটনায়কৰ নেতৃত্বত এই ৩৬ গৰাকী মহিলাক ১৫ মাহৰ প্ৰশিক্ষণ দিয়া হৈছে বিদেশত। যিকোনো ভয়ংকৰ ঘটনাৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিব পৰা এই মহিলা সুৰক্ষা দলটিক প্ৰথমে লালকিল্লা আৰু ইণ্ডিয়া গেটৰ সুৰক্ষাত নিয়োজিত কৰা হ’ব।

ওখ অট্টালিকা বগাব পৰা, বৃহৎ অৰণ্যত অভিযান, চলন্ত গাড়ীৰ পৰা জপিওৱাৰ দৰে দুৰ্দান্ত প্ৰশিক্ষণপ্ৰাপ্ত এনে সুৰক্ষা দল পশ্চিমীয়া দেশসমূহতহে আছিল।

সুখৰ খবৰ এয়ে যে, এই ৩৬ জনীয়া দলটিত আছে অসমৰ সৰ্বাধিক ১৩ গৰাকী মহিলা। ইয়াৰ লগতে এই উচ্চ প্ৰশিক্ষণপ্ৰাপ্ত দলটোত আছে অৰুণাচল, চিকিম আৰু মণিপুৰৰো ৫ গৰাকী মহিলা।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি