শেহতীয়া খবৰ
মহানগৰীৰ চানমাৰিত প্ৰাচী 'ছুইটছ'ত উত্তপ্ত পৰিস্থিতি  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  এন আৰ চিঃ আকৌ মইমতালিৰে মমতাৰ ভিত্তিহীন বিস্ফোৰণ, হ’ব নেকি এইবাৰ গ্ৰেপ্তাৰ পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  কিয় নোহোৱা হ'ল 'জন গণ মন'ত উত্তৰ-পূবৰ অংশ?  •  ইটালীত দলং খহি ৩০ জনৰ মৃত্যু  •  স্বাধীনতা দিৱসৰ প্ৰাকসন্ধ্যা দেশবাসীক সম্বোধন ৰাষ্ট্ৰপতিৰ  •  সাঁচিপতীয়া শিল্পী হৰিনাৰায়ণ কোঁৱৰলৈ চৰকাৰী স্বীকৃতি, উৎফুল্লিত বটদ্ৰৱাবাসী  •  নিৰীহ লোকক সেনাই অত্যাচাৰ চলোৱাৰ অভিযোগত উত্তপ্ত ওদালগুৰি  •  ১৫ আগষ্ট আহে, স্বাধীনতাহে নাহে...

দেশৰ নিৰাপত্তাৰ গুৰুদায়িত্ব ল’ব অসমৰ ১৩ যুৱতীয়ে

1,437

ডিজিটেল ডেস্কঃ দেশত পোনপ্ৰথমবাৰৰ বাবে দিল্লী আৰক্ষীত সংযুক্ত হব মহিলা SWAT (Special Weapons And Tactics) দল। এই মহিলা দলটোত আছে ৩৬ গৰাকী মহিলা।

আৰক্ষী অধীক্ষক অমূল্য পাটনায়কৰ নেতৃত্বত এই ৩৬ গৰাকী মহিলাক ১৫ মাহৰ প্ৰশিক্ষণ দিয়া হৈছে বিদেশত। যিকোনো ভয়ংকৰ ঘটনাৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিব পৰা এই মহিলা সুৰক্ষা দলটিক প্ৰথমে লালকিল্লা আৰু ইণ্ডিয়া গেটৰ সুৰক্ষাত নিয়োজিত কৰা হ’ব।

ওখ অট্টালিকা বগাব পৰা, বৃহৎ অৰণ্যত অভিযান, চলন্ত গাড়ীৰ পৰা জপিওৱাৰ দৰে দুৰ্দান্ত প্ৰশিক্ষণপ্ৰাপ্ত এনে সুৰক্ষা দল পশ্চিমীয়া দেশসমূহতহে আছিল।

সুখৰ খবৰ এয়ে যে, এই ৩৬ জনীয়া দলটিত আছে অসমৰ সৰ্বাধিক ১৩ গৰাকী মহিলা। ইয়াৰ লগতে এই উচ্চ প্ৰশিক্ষণপ্ৰাপ্ত দলটোত আছে অৰুণাচল, চিকিম আৰু মণিপুৰৰো ৫ গৰাকী মহিলা।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি