শেহতীয়া খবৰ
দুখতো সুখ! 'কঙালী'ৰ বাবেইতো বিশেষতকৈয়ো বিশেষ অসমীয়া  •  কিয় বৰ্ণনাতীত সুস্বাদু হয় দুৰ্গোৎসৱৰ ভোগ, চাওঁক VIDEO  •  পানীৰ সন্ধান বিচাৰি বুধ গ্ৰহলৈ ব্ৰিটেইনৰ মহাকাশযান  •  ৰাম আমাৰ গৌৰৱ, নিৰ্মাণ হ’ব লাগিবই ৰাম মন্দিৰঃ মোহন ভাগৱত  •  বিমানৰ ভিতৰত বিমান সেৱিকাক অশ্লীল ইংগিত, আটক মদাহী যুৱক  •  বিধায়ক শিলাদিত্যৰ বিৰুদ্ধে আনন্দ বজাৰ আৰক্ষীত এজাহাৰ দাখিল পপুলাৰ ফ্ৰ’ণ্ট অৱ ইণ্ডিয়াৰ  •  উত্তৰ প্ৰদেশৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী এন ডি তিৱাৰী আৰু নাই  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  'নতুন প্ৰতিবিম্ব' কাকতৰ সাংবাদিকক অভিযন্তাৰ ভাবুকি, আজাৰ গৰিহণা  •  মৰিগাঁৱত পথ দুৰ্ঘটনা, নিহত ২জন

দেশৰ নিৰাপত্তাৰ গুৰুদায়িত্ব ল’ব অসমৰ ১৩ যুৱতীয়ে

1,642

ডিজিটেল ডেস্কঃ দেশত পোনপ্ৰথমবাৰৰ বাবে দিল্লী আৰক্ষীত সংযুক্ত হব মহিলা SWAT (Special Weapons And Tactics) দল। এই মহিলা দলটোত আছে ৩৬ গৰাকী মহিলা।

আৰক্ষী অধীক্ষক অমূল্য পাটনায়কৰ নেতৃত্বত এই ৩৬ গৰাকী মহিলাক ১৫ মাহৰ প্ৰশিক্ষণ দিয়া হৈছে বিদেশত। যিকোনো ভয়ংকৰ ঘটনাৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিব পৰা এই মহিলা সুৰক্ষা দলটিক প্ৰথমে লালকিল্লা আৰু ইণ্ডিয়া গেটৰ সুৰক্ষাত নিয়োজিত কৰা হ’ব।

ওখ অট্টালিকা বগাব পৰা, বৃহৎ অৰণ্যত অভিযান, চলন্ত গাড়ীৰ পৰা জপিওৱাৰ দৰে দুৰ্দান্ত প্ৰশিক্ষণপ্ৰাপ্ত এনে সুৰক্ষা দল পশ্চিমীয়া দেশসমূহতহে আছিল।

সুখৰ খবৰ এয়ে যে, এই ৩৬ জনীয়া দলটিত আছে অসমৰ সৰ্বাধিক ১৩ গৰাকী মহিলা। ইয়াৰ লগতে এই উচ্চ প্ৰশিক্ষণপ্ৰাপ্ত দলটোত আছে অৰুণাচল, চিকিম আৰু মণিপুৰৰো ৫ গৰাকী মহিলা।

আপুনি পঢ়ি ভাল পাব পৰা বাতৰি